Коронавірус “Дельта” добрався до Білорусі

У сусідній з Україною Білорусі вперше офіційно підтвердили випадки зараження штамом коронавірусу “Дельта”, який вперше був зафіксований в Індії та наразі активно поширюється світом.

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу Міністерства охорони здоров’я Білорусі.

Як зазначається у повідомленні, аналіз узятих в червні у пацієнтів проб показав, що в Мінську 10 зразків мали набір мутацій, характерних для “індійського” варіанту (“Дельта”, В.1.617.2).



Відомство нагадує, що перший відомий зразок цього варіанту був виявлений в Індії восени минулого року.

У МОЗ Білорусі додали, що поява нових генетичних ліній SARS-CoV-2 є природним процесом еволюції вірусу, однак є підстави припускати, що “індійський” варіант може більш ефективно поширюватися в порівнянні зі “старими” штамами COVID-19. Мутації в шиповидному білку призводять до того, що вірус краще прикріплюється до рецептора клітини і краще проникає в неї. При цьому поки немає даних про те, що цей варіант викликає більш серйозне захворювання.

Вакцина виробництва британсько-шведського концерну AstraZeneca підтвердила свою ефективність проти нових варіантів COVID-19 – “Дельта” і “Kaппa”, виявлених в Індії.

За даними ВООЗ, штам коронавірусу “Дельта” виявили уже в більш ніж 90 країнах світу.

Як відомо, коронавірус “Дельта” став причиною високої смертності другої хвилі епідемії в Індії, коли в країні щодня реєструвалося понад 400 тисяч випадків захворювання, у крематоріях не вистачало місць та палива для кремації тіл, а також було зруйновано систему охорони здоров’я по всій країні.

Штам коронавірусу “Дельта” зараз домінує серед хворих під час спалаху на Росії – до 90% випадків зараження спричинені саме цим варіантом коронавірусу у Москві та Санкт-Петербурзі.

Довідка: Штам коронавірусу “Дельта”, який вперше виявили в Індії, має дві ключові мутації зовнішньої “спайкової” частини вірусу, яка прикріплюється до клітин людини. ВООЗ визнала його таким, що “викликає занепокоєння”, адже він є більш заразним, ніж ніші штами.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини