Короткі спідниці, гарні зачіски і спорт: яким було життя афганських жінок до талібів

Зараз кожна жінка цієї країни живе в страху, але були часи, коли все було інакше.

Війна в Афганістані стала невід’ємною частиною життя місцевого населення, а після захоплення бойовиками руху “Талібан” 15 серпня столицю Кабул, життя в країні вже ніколи не буде колишнім. Особливо зміниться все для жінок, які в останні роки могли трохи видихнути, поки в країні були війська США, які повалили жорсткий режим, передає ТСН.Тепер же жінки знову перетворяться на невидимок, а їхні права будуть повністю обмежені. Зокрема афганці не можна: з’являтися на вулиці самій, з відкритим тілом та обличчям, працювати, вчиться, отримувати медичну допомогу у лікарів-чоловіків, ходити на підборах, голосно говорити, фотографуватися, брати участь в будь-яких заходах, виходити на балкон власного будинку, їздити на таксі і вже тим паче водити автомобіль. Також “Талібан” дозволяє видавати заміж дівчат молодших 16 років.

Коли таліби були при владі раніше, моди в країні теж не було. Заборонялося носити яскравий одяг, оскільки він вважався сексуально привабливим і нібито жінки, які носять обтислий одяг і прикраси, ніколи не потраплять на небеса. Салони краси опинилися поза законом і були закриті, будь-яка косметика також була поза законом. За кожне порушення жінок і їхні сім’ї жорстоко карали.

Але так було не завжди. Були в Афганістані часи, коли дівчата могли жити більш-менш вільно, займатися улюбленою справою і навіть робити зачіски і макіяж. Ми зібрали яскраві приклади того, яким колись було життя афганських жінок.

У країні була мода

Так, модні покази відрізнялися від того, що ми з вами уявляємо зазвичай, але все ж жінки носили нові речі і мали красивий вигляд. Окрім того, речі демонстрували моделі на показах.

Цей показ мод був організований в Кабулі 2013 року. Моделі дефілюють у вбраннях створених Шахаром Бану Зеераком, дизайнером одягу, моделлю і організатором цього дійства. Подібний захід був рідкістю у цій консервативній мусульманській країні, але став тоді частиною зусиль афганської групи з розширення прав і можливостей жінок.

 

Дівчата могли носити короткі спідниці і підбори

На цих фото жінки у коротких спідницях і на високих підборах вільно йдуть вулицями Кабула. У них гарні стрижки і відкриті обличчя.

Жінки носили красиві традиційні костюми, співали пісні і робили макіяж

І музика не була під забороною

На цьому фото кілька афганських жінок слухають концерт організований до Всесвітнього жіночого дня у 2018 році. За режиму талібів музика, образотворче мистецтво, Інтернет і телебачення будуть під забороною.