«Кожен баран має висіти за свою ногу». Що Кравчук заявив про скандал навколо Фокіна

2 вересня голова української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук заявив ЗМІ, що не має відношення до призначення першого прем’єр-міністра України Вітольда Фокіна його заступником

Цю заяву Кравчук зробив в ефірі Еспресо ТВ на тлі скандалу, що спалахнув після заяв Фокіна про необхідність повної амністії прокремлівських терористів і надання всьому Донбасу «особливого статусу», пише NB Україна.

Голова української делегації в ТКГ не став відповідати на питання, чи потрібно звільнити з неї Фокіна, зазначивши, що це рішення має приймати президент України Володимир Зеленський. Водночас Кравчук зазначив, що заяви Фокіна будуть обговорені на засіданні української делегації, і він повинен пояснити свою позицію.

«Особиста думка Фокіна»

Кравчук наголосив, що «заява Фокіна — це його особиста справа, особиста думка». За словами голови української делегації в ТКГ, перед тим, як зробити цю заяву, Фокін з ним не радився.



«Фокін висловив власну позицію, і ми до цієї позиції не маємо ніякого відношення. Чи має право Фокін говорити про свою власну позицію? Так, має. Але якщо його позиція не відповідає, припустимо, закону, який прийнятий Верховною Радою, то він не може таку позицію оприлюднювати, тому що він уже не просто Фокін, а він заступник голови делегації, член делегації України в ТКГ», — зазначив Кравчук.

Голова української делегації в ТКГ також кілька разів наголосив, що приймав рішення щодо членства Фокіна у ТКГ не він, а глава держави Володимир Зеленський, і Зеленський повинен вирішувати, чи залишати Фокіна в ТКГ.

«Це не наше рішення — це рішення глави держави. Фокін призначений на цю посаду указом президента. Я до цього призначення абсолютно ніякого відношення не маю. Я не пропонував, і це питання не обговорювалося безпосередньо зі мною. Нас запросили двох в Офіс президента, і нам двом запропонували такі посади. Більше я нічого вам додати не можу», — заявив Кравчук.

Він не став відповідати на питання присутнього у студії Еспресо нардепа від Європейської солідарності Олексія Гончаренка про те, чи потрібно, на його особисту думку, звільнити Фокіна з ТКГ.

«Я думаю, що це питання особисто Фокіна. Він знає нашу позицію, нашу точку зору. Я ще раз наголошую, що це питання не голови української делегації. Я не пропонував і не затверджував на цю посаду Вітольда Павловича Фокіна. Вибачте, кожен баран має висіть за свою ногу — кожен має робити те, які в нього є до цього повноваження», — сказав Кравчук.

Також він розповів, що спілкувався з Фокіним по телефону сьогодні, 2 вересня, і поставив йому низку питань.

«Він мені відповів на них, і головне, що він, власне, не відійшов від позиції закону. Я сказав: «Ну, тоді давайте ми це питання будемо обговорювати на засіданні делегації. Тому що думка, я знаю. членів делегації не співпадає з вашою думкою. Я мушу вислухати всіх, до мене звертаються члени делегації, звертаються журналісти», — переказав Кравчук свою розмову з Фокіним.

Голова української делегації у ТКГ заявив, що він особисто проти перетину «червоних ліній».

«Питання суверенітету, незалежності, цілісності кордонів на обговорення не виноситься. Це заборонена для обговорення тема», — сказав Кравчук.

На питання Гончаренка про те, чи можуть відбутися вибори на Донбасі найближчим часом, Кравчук відповів: «Ні, не можуть».

Головні зі скандальних заяв Фокіна

Закріплення за Донбасом особливого статусу не може не привести до миру. Але цьому заважає велике, потужне, фінансово забезпечене угруповання політичних сил, яким «війна — мати рідна». Розумію, що в мене буде багато опонентів, але скажу, що виконання Мінських домовленостей — це єдиний шлях до миру.

Вимогу Росії про швидке проведення виборів на Донбасі ультиматумом не вважаю. На початку нашої зустрічі [в ТКГ в Мінську] була така «гра»: що б ми не говорили, не пропонували, пан Гризлов відповідав: «Почнімо з четвертого пункту» [про проведення виборів]. Але Кравчук знайшовся, запропонувавши варіант звернення [до Ради], це зіграло позитивну роль. Я вважаю, що українська делегація знайшла вихід з глухого кута.

Якщо парламент не підтримає ідею провести вибори (нав’язану РФ), це буде означати, що Верховна Рада у якійсь своїй голосуючій частині не дуже зацікавлена в мирному врегулюванні конфлікту на Донбасі.

Чи готовий вести переговори з т.зв. керівництвом «ДНР» і «ЛНР» на окупованій території Донбасу? Поки що ні, але якщо буде відповідне доручення президента або Верховної Ради, за мною діло не стане.

З російською стороною та представниками Донбасу ми повинні домогтися взаємних поступок. Якщо ми погодимося з їхньою вимогою загальної амністії, вони, думаю, підуть нам назустріч і відмовляться від вимоги змінювати Конституцію для спецстатусу.

Про амністію — важливе питання. І з того боку, і з іншого боку було скоєно багато злочинів, які мають бути розслідувані, а винні нехай понесуть покарання. Але сьогодні, щоб припинити війну і вберегти життя бійців і командирів, моя позиція — потрібно оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу окремих районів, а краще — всього Донбасу.

Скандал навколо заяв Фокіна

Партія Європейська солідарність (яку Фокін натяком позначив як «сторону, яка всіляко заважає укладенню миру на Донбасі») назвала його інтерв’ю «планом демонтажу української державності». Вона також зажадала його виключення з української делегації у ТКГ.

Виключення Фокіна з української делегації також зажадав нардеп від Слуги народу і голова постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв.

Голова Офісу президента Андрій Єрмак наголосив, що заяви Фокіна не відповідають офіційній позиції України.

Голова МВС Арсен Аваков назвав висловлювання Фокіна про амністію та особливий статус для всього Донбасу «провокаційними» і «спекулятивними».

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков, коментуючи заяви Фокіна, зазначив, що Україна не може піти на повну амністію прокремлівських терористів з ОРДЛО.

Народний депутат від Слуги народу Олександр Качура повідомив, що Фокіна збираються викликати до Верховної Ради для пояснень його заяв.

Крім того, через свої висловлювання на посаді заступника голови української делегації в ТКГ Фокін потрапив у базу сайту Миротворець, де його охарактеризували як «провокатора» та «антиукраїнського пропагандиста».

 

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини