Кравченко ініціював перевірки прокурорів з інваліднісю: їх скерували на дисциплінарну комісію

Новий Генеральний прокурор України Руслан Кравченко скерував усіх прокурорів, яким була призначена з інвалідність, на розгляд Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії. Він хоче, щоб в українській прокуратурі не було жодних індульгенцій, а діяв лише закон і довіра суспільства.

Про це пише 24 Канал з посиланням на Офіс Генерального прокурора.

Дивіться також Новий генпрокурор Кравченко призначив заступників: хто ними став



Чи будуть перевіряти чинність інвалідностей, що призначали прокурорам?

Як зазначив новопризначений генпрокурор України Руслан Кравченко, широкий резонанс у державі викликало призначення інвалідностей великій кількості прокурорів. За 9 місяців це скандальне питання не було розв’язане. Кравченко висловив свою позицію щодо цієї проблеми.

На 348 прокурорів чекають рішення дисциплінарної комісії. Розумію, що серед них можуть бути особи, чий статус, в результаті перевірки, буде підтверджено. При цьому, встановлені факти недоброчесності, не повинні ставити “хрест” на авторитеті всіх прокурорів, які продовжують сумлінно виконувати свою роботу. Відновлення довіри – це шлях, який має пройти кожен,
– повідомив Руслан Кравченко.

Генеральний прокурор зазначив, що згідно із законодавством він не має повноважень одноосібно звільняти прокурорів у випадках порушень. Тому за таких обставин звільнення можливе на підставі рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

За інформацією Кравченка, в органах прокуратури працює 484 людини з інвалідністю. Серед них дійсно мають такий статус 136 прокурорів: у них є відповідне підтвердження з дитинства, невідновні втрати для здоровʼя, онкологічні захворювання, а частина з них є інвалідами війни.

Відомо також, що 41 працівник, що мали інвалідність, подали заяви на звільнення за власним бажанням.

Генпрокурор Кравченко зауважив, що процес звільнення недоброчесних прокурорів уже запущений.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини