На думку вчених Технологічного університету Сіднея крах існуючих блокчейн-платформ відбудеться через 10 років. На той час квантові комп’ютери навчаться зламувати ключові елементи криптографії, на яких засновані цифрові валюти.
Про це повідомляє СоцПортал із посиланням на ITNews.
Квантові комп’ютери все ще знаходяться в розробці, але, на думку австралійських учених, до 2027 року вони зможуть зламувати еліптичну криптографію, на якій базуються цифрові підписи, що підтверджують права власності на токени в блокчейні біткоїнів і інших криптовалют. В результаті не пізніше 2027 року всі цифрові активи опиняться під загрозою. Зловмисники, скориставшись квантовими комп’ютерами, легко зможуть їх викрасти.
Висновки дослідників Технологічного університету Сіднея викладені в статті «Квантові атаки на біткоїн і способи захисту від них». Згідно з ними, не всьому блокчейну загрожує крах в зв’язку з удосконаленням квантових обчислень. Так, інтегральні схеми спеціального призначення (ASIC), які використовують майнери криптовалют, надто швидкі порівняно з розрахунковою тактовою частотою квантових комп’ютерів, тому сам процес майнингу залишатиметься у відносній безпеці перед лицем майбутніх «квантових» атак.
Дослідники закликають операторів блокчейн-платформ розвивати технологію, яка використовується для верифікації транзакцій в ланцюжках розподіленого реєстру. Це так званий доказ виконання роботи (proof-of-work, POW). Він захищає блокчейн від DoS-атак. Суть технології в тому, що комп’ютер, з якого надіслано запит про доступ до системи, повинен для його отримання виконати якусь, досить складну обчислювальну задачу. Комп’ютер її, звичайно, виконає, але масована атака стає безглуздою, оскільки час і електрику, що витрачаються цілою бот-мережею, стають непорівнянні з можливою вигодою від атаки. В рівній мірі це справедливо і в тому випадку, якщо бот-мережа буде складатися з квантових комп’ютерів.
Австралійські вчені також пропонують замінити існуючий POW-алгоритм біткоїнов HashCash на більш досконалі Momentum, Cuckoo Cycle і Equihash. Реальне ж рішення проблеми вони бачать у переході блокчейн-платформ на так звану постквантову криптографію, здатну (в теорії) надійно захистити від атак з використанням квантових комп’ютерів. «Багато існуючі облікові записи в блокчейні і все нові транзакції будуть схильні до ризику протягом наступних 10 років, тому нам треба вже зараз думати над вирішенням проблеми», – попереджають дослідники.
Вже на початку наступного року Google досягне «квантової переваги». Компанія створить квантовий комп’ютер з 22-кубітним чіпом, який зможе проводити обчислення, що зайняли б у звичайного комп’ютера мільярди років.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини