“Квартал-95” є українофобами. Про це написала доктор філологічних наук, професор Києво-Могилянської академії Лариса Масенко на “Радіо Свобода”.
Про це повідомляє Газета.юа.
Йдеться про 10-хвилинний ролик із вечірнього шоу “кварталівців” під російською назвою “Не бордель, а Шмарочос! Как девушки легкого поведения перешли на украинский”.
Як заявлено у вступі до вистави, на її створення “кварталівців” надихнуло впровадження з 16 лютого української мови у сферу обслуговування відповідно до закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.
Уявним місцем дії запровадженої норми автори шоу обрали публічний дім, де всі повії вийшли на сцену в українських народних строях. Далі дійство розгорталось у формі діалогу між очільницею борделю, яку грав переодягнений у жіноче плаття Євген Кошовий, і клієнтом – Юрієм Краповим.
Філолог назвала дійство “малоросійською виставою”.
“Обрана для глузування сексуальна тематика дала непогані можливості для огидження всього, що стосується національних вартостей українців. Пародійно перекручуючи у кпинах з української мови слова на кшталт винесеного в назву “Шмарочоса”, автори не забули висміяти навіть літеру ґ, відновлену в абетці після десятиліть радянської заборони на вживання.
Об’єктом глуму стали й наші народні пісні, звичаї, історичні постаті.
Сумні роздуми з приводу нашої колективної ідентичності викликав не лише зміст шоу й актори, які із завзяттям нав’язували глядачеві пародійний, спотворений російськими колонізаторами образ нашої культури, а й реакція глядачів у залі, яких ця злісна пародія не обурювала, а розважала”, – зауважила філолог.
З-поміж понад трьохсот відгуків у коментарях до відео на YouTube абсолютна більшість – різко негативні. Найпоширеніші – “Ганьба”, “Яка гидота”, “Позорисько”, “Жалюгідно”.
Приниження української культури викликало обурення і в російськомовних користувачів: “Кстати, это оскорбления страны, ее языка, традиций, культуры”, “Друзья президента высмеивают государственный язык своей страны. Я не прав?”.
“Як бачимо, в обуренні зневаженим образом нашої культури російськомовні українці виявляють солідарність з українськомовними. На такий ефект свого витвору кварталівці вочевидь не сподівалися, адже призначали його для демонстрації “захисту російськомовного населення від “насильницької українізації”, – пише Лариса Масенко.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини