Лайфхаки для швидкого запам’ятовування нових іноземних слів

Вам знадобляться особливі вправи для полегшення і підвищення ефективності процесу запам’ятовування.

Вивчення нової мови починається зі знайомства з лексикою. Іноземні слова повинні бути простими, поширеними й актуальними. Можливо, ви захочете навіть заглибитися і почати осягати жаргонні і сленгові вирази. У будь-якому випадку одного заучування буде недостатньо. Вам знадобляться особливі вправи для полегшення і підвищення ефективності процесу запам’ятовування. Отже:Складіть розклад

Ви ніколи не замислювалися, як музиканти запам’ятовують свою музику? Вони грають кожен шматочок своєї мелодії знову і знову, поки вона не вкладеться в повноцінний твір. Звичайно, це трудомісткий процес, але він стократно окупається на сцені. Так само і мова. Її потрібно використовувати багаторазово, інформує Ukr.Media.

Щоб зробити процес запам’ятовування іноземних слів набагато простішим, складіть розклад ваших самостійних занять таким чином, щоб нові слова стали природною частиною вашого повсякденного життя. Якщо ви жайворонок (встаєте рано вранці), почніть прокидатися на пів години раніше, щоб повторити кілька нових слів перед навчанням. А якщо у вас довгий робочий день, то займіться вивченням нової лексики під час обідньої перерви. А також, щоб пізнавальний процес був приємнішим, включіть в свій графік невеликі винагороди, які обов’язково подарують вам нові стимули. Наприклад, можна побалувати себе смачною закускою після цілого тижня вивчення нових іноземних слів.

Групуйте слова за темами

Ви можете об’єднати нові слова за темами і категоріями. Наприклад, дієслова руху, бізнесу, подорожі. Структуровану інформацію запам’ятовувати набагато легше, ніж величезну кількість розкиданих в голові слів. До того ж це допомагає створювати асоціації, які і є ключем до закріплення нових слів у вашій довготривалій пам’яті.

Щоб вивчення ваших тематичних списків стало ще простішим, прописуйте їх вертикально на аркуші паперу. Зліва перераховуйте іноземні слова, а праворуч прописуйте їх переклад. А також ця техніка хороша тим, що мотивує вас на ретельне вивчення слів певної групи. Наприклад, вам знадобилася вся актуальна лексика з теми міжнародного права або бухгалтерських витрат.

Використовуйте картки

Хоч на перший погляд цей спосіб може здатися застарілим, але для запам’ятовування іноземних слів ще нічого кращого не придумали. Крім того, це до неподобства просто. Все, що вам знадобиться, — це шматочки паперу і ручка. Для більше ефективного запам’ятовування можна взяти ручки різних кольорів: один колір для іноземних слів, а інший — для їх перекладу. Це вправа працює ще краще, якщо вимовляти ці слова вголос.

Практика

Після використання карток можна кинути собі виклик і написати міні-есе, використовуючи вивчені слова з карток (підглядати не можна). Або ж записати на диктофон невелику розповідь на вільну тему, вставляючи в неї якомога більше нових слів. А потім можна спробувати використовувати їх у реальному діалозі з іноземцем або в спеціальних програмах. Це допоможе переконатися в тому, що ви використовуєте нові слова за призначенням і в потрібному контексті.

Запам’ятовування іноземних слів як підйом у гору. Спочатку важко робити кроки вгору, але, як тільки ви підбираєте потрібну стратегію, процес стає плавним і приємним. Головне правило просте! Виділяйте час: нехай це буде робота з мовними картками під час кави-брейку. Або повторення нової лексики по дорозі на навчання/мислене обговорювання нових слів протягом дня. Повірте, результат не змусить себе чекати.