Лікар-інфекціоніст з Ужгорода, кандидат медичних наук Віктор Петров розповів, чим може закінчитися порушення карантину на Великдень в церквах.
Свою думку він висловив в коментарі телеканалу НАШ.
“Ми знаємо, що у захворювання R0 2,2. Це означає, що кожна інфікована людина, яка контактує з іншими людьми, може заразити мінімум 2,2 людини… Якщо в храмі, де було 100 осіб, було хоча б 5 заражених, – давайте помножимо на коефіцієнт 2,2 і матимемо ту цифру людей, які потенційно можуть бути заражені або бути носіями вірусу наступні два-три тижні. Уявіть собі, скільки людей можуть бути інфіковані за 21 день безсимптомного перенесення”, – розповів він.
Лікар заявив, що статистика в Україні не відображає реального стану речей:
“Я 10 днів тому направив на обстеження майже 50 зразків і отримав лише п’ять з них. На сьогодні я не знаю, що відбувається з моїми майже 45 пацієнтами, які були під підозрою. 11 моїх хворих, серед яких один лікар, який контактував з великою кількістю людей, не потрапили до статистики. Лабораторний центр не реєструє ті випадки, які діагностувати не через їхню мережу”.
Петров підкреслив, що лікарні стають розсадниками COVID-19, тому що деякі керівники медустанов брешуть про наявність засобів захисту.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини“Мотивація головних лікарів – зберегти своє робоче місце. Якщо він буде нагнітати і казати, мовляв, шановний губернаторе або мере, в мене є засобів захисту на п’ять днів, а за п’ять днів я вам повідомляю, що лікарня не зможе виконувати свої завдання, тому що персонал незахищений, – він вилетить з роботи, як корка, тому що меру теж нема де це брати. А лікар без засобів захисту, який контактує з ковідним пацієнтом, вилітає з роботи на 14 днів. Хіба це припустимо зараз?” – обурився він