Лікар пояснив, у чому головна небезпека штаму Дельта: багато хто ризикує потрапити до реанімації

Передбачити, як розвиватиметься перебіг коронавірусної хвороби при зараженні штамом Дельта дуже складно. Стан пацієнтів, заражених цим видом COVID-19, може різко погіршитися і вони ризикують потрапити до лікарні з тяжким ураженням легень.

Як розповів в інтерв’ю ТСН радник мера Львова з медичних питань, лікар Тарас Жиравецький, не слід втрачати пильність навіть якщо здається, що коронавірус переноситься легко. Медик закликав уважно стежити за сатурацією та температурою пацієнта,  – пише Оbozrevatel.



Він зазначив, що температура 37 градусів на 6-7 день хвороби – це ще не привід для радості, а стан таких пацієнтів може різко погіршитися.

Жиравецький розповів, що багато хто температуру в 37,1°-37,2° вважає не критичною, у тому числі лікарі, але за 1-2 дні ситуація може різко погіршитися.

“Таких пацієнтів ми направляємо на комп’ютерну томографію, або рентген і бачимо досить сильне ушкодження легень”, – зазначив лікар Жиравецький.

Щоб не допустити критичного стану, він рекомендував на 6-7 день захворювання здати кров на білок (CRP) і згодом повторити його за 2-3 дні.

“Так ми можемо спробувати зловити момент початку сильного запалення, яке потребує госпіталізації та фундаментального лікування”, – попередив лікар.

Жиравецький уточнив, якщо с-реактивний білок піднявся до позначки вище 50, і при цьому комп’ютерна томографія показує зміни в легенях, це означає, що у хворого почався цитокіновий шторм (потенційно летальна реакція імунної системи). Таких пацієнтів лікувати вдома дуже складно, наголосив медик.

“І ми отримуємо велику смертність, тому що дуже багато хто просто не встигає дійти до лікаря, не встигає зробити ПЛР-тест”, – сказав Тарас Жиравецький.

За словами лікаря, перебіг COVID-19 дуже прискорився, і ускладнення почали наступати набагато швидше. На 6-8-й день стан може різко погіршитися, а частина хворих ризикують потрапити в реанімацію.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини