Літній чи московський час? Розгорівся скандал щодо переведення годинників

Переведення стрілок годинника на годину вперед, після котрого Київ і Москва опинилися в одному годинному поясі (GMT+3), викликало у Мережі запеклі суперечки, як правильно називати час – “московський” чи “літній”. Читачів електронних ЗМІ обурила штучна прив’язка журналістами часу до Москви, хоча за східнеєвропейським часом живуть ще вісім країн ЄС і Молдова.Наприклад, звернула увагу на використання некоректного, на її думку, терміну “Українською правдою” журналістка Лариса Сарган, пише Сьогодні




Читачі видання також почали активно коментувати назву статті і звинуватили його в маніпуляціях:

Після досить уїдливих коментарів УП переписала заголовок, і час з “московського” вже перетворилося в “літній”:
Після анонсу журналіста Романа Скрипіна переходу України на московський час, на його сторінці в Facebook теж спалахнула дискусія про правильну назві. Його пост отримав понад тисячу смайлів і понад півтисячі коментарів.

Одні закликають не політизувати переведення годинників і запевняють, що це – час нашого годинного пояса і географія не винна.


Інші запевняють, що Київ і Москва розташовані в одному астрономічному часовому поясі, тож щоб жити влітку за астрономічним зимовим часом і залишатися при здоров’ї, потрібно починати робочий день о 6:00 і лягати спати о 20:00, якщо комусь не подобається “московський” літній час і закони фізики.

Треті запевняють, що для географічного положення України саме літній час є найбільш оптимальним. При цьому світловий день буде нормальної тривалості, при якому влітку сонце не буде вставати після третьої години ночі.

 

Журналіста троять за використання терміну “московський час” і іронізують, що коли вітер дме з північного сходу, то вся Україна дихає “московським повітрям”, а це вже “зрада”.

Відвідувачі сторінки Скрипіна підкреслюють, що “московський час” тут ні до чого. Просто Україна повертається в той час, в якому жила до переведення годинників: “Влітку буде світати о 4 годині ранку, а темніти о 22 годині вечора, як і було у нас завжди. І так має бути”.

Деякі користувачі соцмереж з ностальгією згадують часи СРСР до переведення годинників: “Це час, при якому народилося, пішло в школу багато наших громадян. Ранок був як ранок, а вечоріло повільно і довго, часу вистачало і щось зробити по господарству, і відпочити теплими вечорами. Цей час ніякий не московський, такий час в багатьох країнах з півночі на південь в нашому часовому поясі”.

Дехто нагадує, що спочатку Україна жила за зимовим часом, після чого почали переводити годинник вперед і так вперше з’явився термін “літній” час.

Нагадаємо, нардепи цього року спробували скасувати переведення годинників, а Україна – залишитися на зимовому часі. Недоліки цього – дуже ранній світанок і, відповідно, захід сонця. Однак, згідно із Європою. А от якби Україна назовсім перейшла на літній час – синхронізувала б його з країною-агресором Росією.
“Є питання опонентів, політиків, це фактично буде московський час. Нічого страшного. Головна мета – максимально використовувати світлий час доби. Наші предки жили за сонцем – і ми живемо за сонцем”, – каже директор Головної астрономічної обсерваторії НАН України Ярослав Яцків

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини