“Людей можна було врятувати!” Пожежники шокували одкровенням про трагедію в Одесі

Людей, які загинули під час пожежі в Одеському економічному коледж, не змогли врятувати через брак у екстреної служби необхідного для цього спецобладнання.

Таке зізнання прозвучало в сюжеті ТСН, повідомляє Обозреватель. Трагедія розкрила крім героїзму пожежників також і недостатнє їх професійне оснащення.

Відзначається, що рятувальники швидко прибули на місце НП, проте їм не вистачало драбин, взуття і навіть звичайних оцинкованих відер.



За словами рятувальників, потреба є у всьому – нових авто, шоломах, підшоломниках і рукавицях.

“Індивідуальні ліхтарі ми купуємо за свій рахунок. Всього цього не вистачає. Захисний одяг ми ремонтуємо. Я собі купував, домовлявся через друзів. Вони мені з-за кордону подарували одяг. Він б/у, але з Англії”, – розповів начальник варти 18-ої частини Дніпра Костянтин Губаренко.

“Бракує найзвичайнішого, форми, оснащення. Ми писали начальству, і в Київ уже багато разів. Просто хочемо, щоб на нас звернули увагу, ми ж рятуємо життя”, – додав рятувальник Павло Романчук.

“У керівництві ж Державної служби з надзвичайних ситуацій проблем не приховують, але говорять не охоче. Адже, з оснащенням чи ні, на виклики рятувальники реагують кожного дня. З пожежі в Одесі 12 осіб вони врятували сходовими клітками, 10 – групами з кисневими масками, і ще 18  за допомогою драбин і автопідйомників. Пошукова операція триває – цілодобово”, – резюмували в ТСН.

Натомість начальник 7-ї пожежної частини Дмитро Нестеренко запевняє, що пожежники забезпечені всім необхідним. Водночас визнає – батути бачили лише по телевізору, пише Gazeta.ua з посиланням на сайт “Думская”.

У ДСНС дійсно немає батутів, на які можуть вистрибувати люди з палаючих будинків.

“Екіпіровкою ми забезпечені повністю. Не розумію, чому таку паніку влаштували, що у нас нібито нічого немає. Це не так. А ось батути я дійсно бачив тільки в фільмах, у нас їх ніколи не було. Ми люди маленькі, це не наше завдання нагадувати керівництву. Ми просто виконуємо свої обов’язки”, – підсумував рятувальник.

Додав, якби в будівлі спрацювала пожежна сигналізація, в кабінетах були б робочі вогнегасники, а всі учні і викладачі були знайомлюся з правилами пожежної евакуації, такої кількості жертв можна було б уникнути.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини