Американцю зробили першу в світі успішну трансплантацію обличчя і подвійне рук від одного і того ж донора.
Після автомобільної аварії Джо Дімео залишився знівеченим. Він отримав трансплантати в серпні 2020-го в Центрі здоров’я Лангоне Нью-Йоркського університету в Нью-Йорку після виснажливої 23-годинної операції. Операцію провели 16 лікарів в 2-х операційних. Також взяли участь ще понад 120 інших фахівців. Про це пише Газета.юа, посилаючись на видання Mirror.
“В кінці тунелю завжди є світло. Ніколи не здавайтесь. Коли вперше побачив своє нове обличчя, воно мене не вразило. Спочатку здавалося нереальним. Проте набряки спадають із кожним днем. Тепер бачу вилиці. Хочу одного разу зустрітися з родиною донора. Вдячний їм за те, що зробили мені цей подарунок. Не знаю, як віддячити тому, хто дає вам другий шанс в житті”, – сказав Дімео в програмі “Доброго ранку, Америко!”.
22-річний хлопець заснув за кермом свого авто після роботи в нічну зміну в 2018-му. Машина потрапила в аварію, вибухнула. Дімео витягнули. 80% тіла отримали опіки третього ступеня. Наступні 4 місяці він провів у опіковому відділенні лікарні Нью-Джерсі, з яких понад 2 місяці у медичній комі.
Тіло було так обпалене, що довелося ампутувати кінчики пальців, губи, вуха і повіки. Після виписки з лікарні Дімео більше не міг жити сам, і переїхав до батьків, які стали опікунами. Вони казали про його рішучість відновити життя.
В рамках одужання Дімео переніс 20 реконструктивних операцій. Потім пластичний хірург сказав йому, що більше нічого не може зробити. Після цього він зв’язався з одним із провідних світових експертів, доктором Едуардо Родрігесом з Центру здоров’я Лангоне.
“Велика частина тіла була сильно обпечена. Крім цього, на ньому були шрами від видалення шкіри, щоб закрити опіки шкірними трансплантатами. Фізично він був серйозно знищений, але дух був сильний. Він з великою надією не хотів жити так усе життя”, – сказав доктор Родрігес.
Через вік, міцне здоров’я, важкість опіків і рішучість Дімео вважався ідеальним кандидатом для пересадки обличчя і подвійне руки. У лікарі знайшли йому пару – невідомого донора, з яким Дімео мав 6% шансів бути сумісним. Хлопець написав листа до родини потенційного донора, який щойно помер. Вони подарували йому другий шанс. Мета Дімео знову жити самостійно, а потім мати сім’ю, кар’єру і нормальне, просте життя.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини