Міністр оборони наказав штрафувати українських військових за вогонь у відповідь (документ)

Міністерство оборони видало наказ про штрафи військовослужбовців 16 вересня.

Міністр оборони Андрій Таран видав наказ, за яким українських військовослужбовців штрафуватимуть за вогонь у відповідь на обстріли окупантів, а командирів штрафуватимуть за «невиправдані бойові втрати». Фото телеграми з наказом оприлюднив на своїй сторінці у Facebook головний редактор видання «Цензор» Юрій Бутусов, передає Главком.

За цими даними, наказ МОУ №330 було видано 16 вересня.Бутусов пише, що отримав фотокопію наказу з військових частин, які дислокуються в зоні ООС.

Згідно з цим наказом, до порушень відносяться:

  • вчинення військовослужбовцями військового адмінправопорушення або адмінправопорушення;
  • наявність облікованих під час виконання службових обов’язків випадків захворювань через порушення правил гігієни, травмувань через порушення заходів безпеки, суїцидів та невиправданих бойових втрат серед особового складу;
  • відкриття вогню (у тому числі у відповідь) без наказу відповідного командира (начальника), крім випадків військової необхідності.

У коментарі в ефірі «Прямого каналу» Бутусов розповів, що у випадку таких порушень ідеться не про прямі штрафи, а про позбавлення частини щомісячної премії. Ця винагорода, відповідно до наказу, встановлена на рівні 5-18 тис. грн.

Відповідно до тексту наказу, командирам відділень, взводів, рот (батарей), батальйонів (дивізіонів) та бригад розмір винагороди встановлюється у залежності від кількості облікованих порушень, допущених підлеглим особовим складом за місяць, у таких розмірах від граничного розміру винагороди:

75 % – у разі допущення 1 порушення для командира батальйону (дивізіону), бригади;
67 % – у разі допущення 1 порушення для командира взводу, роти (батареї);
50 % – у разі допущення 2 порушень для командира батальйону (дивізіону), бригади;
33 % – у разі допущення 2 порушень для командира взводу, роти (батареї);
25 % у разі допущення 3 порушень для командира батальйону (дивізіону), бригади.

«Тобто премія видається армії під час війни, щоб вона не стріляла і не порушувала припинення вогню, а якщо військовослужбовець відкриває вогонь, в тому числі у відповідь, його можуть оштрафувати і позбавити премії!» – коментує журналіст.

Міністр оборони наказав штрафувати українських військових за вогонь у відповідь (документ)