Біловезька Пуща з “Орешником”: де буде розміщено установку

Лукашенко заявив, що поки думає, де саме встановити “Орешник”. За його словами, в Білорусі збережено майданчики від розміщення стратегічних ядерних ракет.

У нас десятки три таких майданчиків. От ми виберемо, бо там мінімальна відстань до об’єктів ураження має бути. Розмістимо і націлимо. Ви, напевно, помітили, що моя умова Путіну була одна: “Визначати ціль будемо ми в Білорусі, не росіяни. Але експлуатувати допоможете”. Тобто разом натискатимемо на кнопку, не дай боже, якщо це потрібно. Але цілі визначатимемо ми. Погодився,
– розповів Лукашенко.



Він сказав, що Білорусь сама створить пускову установку, “а ракету безкоштовно росіяни нам поставлять”. Це має статися в другій половині 2025 року.

“Чекаємо. Подивимося, що в нас із цього вийде”, – підсумував диктатор.

Цікаво! Лукашенко заявив, що Білорусь не змогла би створити “Орешник” самостійно. Тому й звернулася до Росії. “Потужна зброя. Нам треба захищатися. Ми б її ніколи не створили з нуля і до ракети. Це величезні гроші, це технології. Це багато-багато поколінь”, – пояснив “бацька”. Водночас він заявив: “Ми не порушуємо питання про ракету. Якщо треба, разом робитимемо, у нас компетенцій достатньо в цьому плані”.

Що ще говорив Лукашенко про “Орешник” в Білорусі

Він пояснив, що має захищати своїх людей, які обрали його президентом. Тобто Лукашенко хоче відмахуватися “Орешником” від уявних ворогів.

“Якщо у нас буде звичайна (неядерна, – 24 Канал) така потужна зброя, перш ніж до нас поткнутися з танками, які поляки закуповують там від Кореї до Америки і якимись іншими БМП, ракетами, вони добре подумають. Тому що відповідь буде серйозною. І справді, проти цієї зброї протиотрути немає. Її неможливо перехопити, збити і так далі”, – заявив він.

Також Лукашенко виправдався, мовляв, “американці завтра з німцями” поставлять у Європі зброю середньої дальності. Тож “Орешник” у Білорусі з’явиться нібито у відповідь.

Лукашенко сподівається на ефект стримування від розміщення в його країні “Орешника”. Путіну він буцімто сказав “Чого ми переживаємо?” Тож те, що світова спільнота розбурхана, його не обходить.

Тим же, хто почав називати його диктатором, відповів: “Та не тому, що я диктатор, а тому, що я робив те, що їм не подобається. Але це, бачите, знадобилося”.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини