«Місця в інфекційних відділеннях закінчуються!» – головна лікарка Олександрівської лікарні закликала українців не розслаблятися

Людмила Антоненко, головна лікарка Олександрівської лікарні у Києві, яка першою почала приймати пацієнтів з коронавірусом, звернулася до українців з закликом про те, що загороза коронавірусу є і нікуди на зникла. Антоненко нагадала – контакти та обійми вбивaють, а костюм супергероя у цьому році один – це піжама.

“Карантин продовжено…
І не дарма!

Місця в інфекційних відділеннях закінчуються.
Станом на 22 квітня в Олександрівській клінічній лікарні м.Києва в інфекційних відділеннях перебуває 88 пацієнтів, з них – 76 з підтвердженим коронавірусом, 80 – з пневмонією, 6 – в реанімації, всі на кисневій підтримці, на ШВЛ немає.



За вихідні дні померло 2 пацієнти з COVID-19, з двобічною полісегментарною пневмонією та хронічними супутніми захворюваннями.
Висловлюємо співчуття рідним та близьким!
Готуються додаткові резервні ліжка!

Наразі, ми спостерігаємо випадки локальних спалахів COVID-19: Києво-Печерська лавра, Почаєвська лавра, гуртожиток у м.Вишневе.
Контагіозність коронавірусу дуже висока!

В останні дні у всіх посилюється оманливе враження, що коронавірусна хвороба не набирає обертів, ми впевнено йдемо до послаблення і завершення карантину, повертаємося до повноцінного соціального життя. Проте загроза є і вона ще нікуди не зникла. COVID-19 – невидимий ворог, який ще може нанести потужний удар. Невисокі цифри заражених коронавірусною хворобою в Києві і по Україні, в порівнянні з іншими країнами, є заслугою кожного, хто дотримується карантину, заслугою як керівництва держави, так і відповідальністю місцевої влади – мерів міст. Я вас запевняю, цифри могли би бути не меншими, ніж в Італії, Китаї та США. А в цих країнах, в “чорні дні”, кількість заражених була такою, як у нас за весь період карантину. Ми вчасно закрились на локдаун і саме це вберегло тисячі сімей від трагедії втрати близьких.

Першими, в списку групи ризику зараження коронавірусною хворобою, стоять медичні працівники. Згідно даних МОЗ захворіло 1245 медичних працівників.

Співробітники інфекційних відділень ОКЛ м.Києва повністю забезпечені ЗІЗ. Проводиться навчальна робота з усім персоналом лікарні щодо застосування ЗІЗ та дотримання епідрежиму. Сьогодні лікарня отримала від меценатів капсулу – це портативна ізольована мобільна палата. Вона герметична, має кисневу маску, вбудовані рукавиці, що дозволяє робити необхідні маніпуляції без контакту з хворим. Така капсула дає змогу переміщати пацієнта із коронавірусом в межах корпусів лікарні на обстеження, не наражаючи оточуючих на небезпеку.
Від імені колективу висловлюю подяку за фінансову підтримку і мотивацію КМДА та Кличко – мер!

З міського бюджету виділено доплату медичному персоналу, який працює з підозрюваними та хворими на COVID-19, у розмірі 9 посадових окладів.

У середньому доплата за березень медперсоналу, що працює з хворими на коронавірус, становить:

Лікарям – 17 тисяч грн (загалом за березень вони отримали 30-50 тисяч грн);
Медичним сестрам – 13 тисяч грн (загалом за березень отримали 25-30 тисяч грн);
Молодшому медичному персоналу – 11 тисяч грн (загалом за березень отримали 20-25 тисяч грн).

Карантин продовжено до 11 травня. І повірте, ще не прийшов час розслаблятися.
Костюм супергероя 2020 один – це піжама. А контакти та обійми – вбивають.

Я вірю, що весь світ скоро з цим впорається, а поки що рятуйте світ – залишайтеся вдома!”

 

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини