Мріяли про смерть, щоб припинилися катування: британець, звільнений за обміном, розповів про знущання з полонених

Катували заради забави – визволений із російського полону британський парамедик на весь світ розповів правду про окупантів.

Парамедика з Великої Британії Джона Гардінга обміняли 21 вересня разом із героями “Азовсталі” та ще кількома полоненими іноземцями. Нині він лікує наслідки численних травм і розповідає світові, на що здатні вояки країни-агресорки, йдеться в ТСН.



Про зустріч із братом Деніз Гардінг не може розповідати без сліз. “Коли він увійшов до кімнати, все мало добрий вигляд. Та потім я зрозуміла, які травми… Він зняв кофту, і я побачила ребра, його руки були пошкоджені… Я обійняла його міцно-міцно і сказала, що вони зробили з тобою?!” – каже сестра звільненого Деніз.

Парамедик, який брав участь в обороні Маріуполя і потрапив у полон у травні, розповідає, що після виходу з “Азовсталі” на чотири дні опинився в таборі для військовополонених, а далі його перевезли до так званого “слідчого ізолятора” в Донецьку. І вже там охоронці використовували його як “боксерську грушу”. “Вони схопили мене, закували в кайданки і витягнули з камери. Штовхнули мене на підлогу, їх було принаймні четверо, і я лежав на підлозі з руками за спиною, і мене били у груди, по ребрах, нирках, по обличчю, і один чоловік став мені на стегна і стрибав на мені”, – розповідає колишній полонений.

У Джона пошкоджені нерви рук, тріщини в ребрах, зламаний куприк. 59-річний британець зізнається, думав, що не виживе. До в’язнів ставилися погано, давали дуже мало води та їжі і не дозволяли жодних прогулянок на свіжому повітрі. Та головне – били заради забави. “Це тривало близько 30 хвилин. Могло довше, могло менше. Чесно кажучи, було кілька разів, коли я просто хотів з цим покінчити. Якщо тебе вб’ють – хай би це вже скінчилося”, – згадує відчуття Джон Гардінг.

У так званому “слідчому ізоляторі” Джон провів 9 днів у камері чотири на два метри разом з іншими бранцями. Окупанти погрожували йому смертною карою та навіть змусили записати прощальне відео для доньки. Утім, потім його на кілька місяців перевели до в’язниці, де умови були кращими. У так званій “ДНР” над ним і його співгромадянами влаштовували судилище, утім, все змінилося 21 вересня, коли повезли невідомо куди – Джон був впевнений, що це остання подорож.

Про обмін дізнався вже у літаку, тоді ж вперше за місяці нормально поїв. Разом з Джоном Гардінгом з російського полону вдалося звільнити ще 4 британців. Нині вони намагаються відновити здоров’я – як фізичне, так і психічне. Та головне – розповідають світові, на що здатні російські кати, у полоні яких залишається ще чимало українців.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини