Мрію, щоб Україна процвітала: цитати і останні інтерв’ю геніального Бориса Патона

Патон присвятив науці, дослідженням, винаходам практично все життя. Близько року тому великий учений звернувся з листом до лідера київської команди президентської політсили “Слуга народу” Олександра Ткаченка з приводу необхідності ремонту мосту Патона в Києві, який названий на честь батька академіка Євгена Оскаровича Патона.

Він попередив, якщо затягувати з ремонтом цього мосту через Дніпро, то це призведе до транспортного колапсу, інформує РБК-Україна.



Мрію, щоб Україна процвітала: цитати і останні інтерв'ю геніального Бориса Патона

Так, Борис Євгенович зізнався, що не може сидіти склавши руки – йому постійно потрібно зайнятість.

  • “Не можу сидіти без роботи. Навіть якщо хочеться трохи відпочити. За багато років сформувалася звичка постійно бути зайнятим”, – говорив академік в інтерв’ю “Сьогодні” у 2018-му році.

Також Патон висловлював упевненість, що Україна може побудувати постійну станцію на Місяці. Ось ще кілька красномовних і знакових цитат легендарного вченого.

  • “Мрію, щоб наука і вчені були в пошані в нашій країні. Щоб Україна розвивалася і процвітала. І щоб все було добре у нас, наших дітей і онуків”
  • “Пройде час, ми порозумнішаємо і станемо більш цивілізованими, як і належить країні, що знаходиться в серці Європи. І змужніємо”
  • “Маємо навіть власні пропозиції щодо будівництва постійної станції на Місяці й готові надати їх нашим потенційним партнерам”
  • “Найкраще капіталовкладення, навіть якщо це просто хобі – це вкладення в нові знання. Освіта, книги, якісь навчальні програми”.

Патон був справжнім ученим-рекордсменом, найстарішим президентом державної Академії наук у світі та діючим членом Національної академії наук України. Потрібно сказати, що завдяки промисловій революції, поштовх до якої дав учений, космос ближче до людини. Також він здійснив прорив у медицині та врятував тисячі життів після аварії на ЧАЕС.

Борис Патон народився 14 листопада 1918 року в Києві в родині вченого. Закінчив столичний політехнічний інститут і отримав спеціальність інженер-електрик.

З 1962 року був президентом Національної академії наук України (протягом 58 років).

Патон з 1960 по 1991 рік входив до ЦК КПУ, також був депутатом Верховної Ради РРФСР 6-9-го скликань. Після проголошення незалежності України став першим, кого нагородили званням Героя України. Він – автор понад 1000 наукових публікацій і понад 400 винаходів.

Борис Євгенович очолював дослідження із застосування зварювальних джерел теплоти в спеціальних плавильних агрегатах, які увінчалися створенням нової галузі якісної металургії – спецелектрометалургії.

Патон любив також займатися спортом, володів кількома мовами.

27 листопада 2018 року зі 100-річним ювілеєм академіка Українська пошта випустила в обіг марку “100 років Бориса Патона”.

З нагоди такої дати про вченого зняли документальний фільм, в якому Герой України поділився важливими думками про майбутнє.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини