“Ми їх таки “зробили”!” – Сашко Лірник

З 1 січня у кінотеатрах стартує показ першої української козацької казки. Над створенням українського шедевру працювала чимала команда. І все не дарма! Сашко Лірник повідомив, що 23 грудня відбулась презентація фільму, який згодом стартує на всіх екранах кінотеатрів.

“Вчора відбулася презентація нашого фільму “Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке”.
Скажу одразу – я не очікував аж такого успіху.)))
Як автор сценарію, я мав певні претензії до того, що у нас вийшло.
Тепер бачу, що фільм “зайшов” глядачеві. Безперервний сміх, вигуки, коментарі дітей в залі, захват і гордість за Україну. Отак треба знімати кіно!
А не обсирати українців і жартувати на рівні геніталій. Пардон за мою французську мову.



Ось трейлер фільму.

Це перша українська казка, і єдиний козацький фільм,знятий професійно в незалежній Україні.
Кінотеатр навіть зняв в цей день з прокату “Зоряні війни”, щоб відкрити ще один зал.
Бо бажаючих подивитися було набагато більше,ніж запрошень.
Зали буди забиті вщерть і здригалися від овацій.
Нарешті з’явився не “смурняк” і не фільм “про сумну долю і страждання”,а весела різдвяна казка-комедія про козаків.

Взагалі мене дуже вкурвлює, що в Україні про козаків не знімають нічого.
Про голі дупи знімають, про алкашів знімають, про дурнів знімають, про тупих хахлів знімають.
А про нашу героїчну міфологію -табу.
Останнє що згадують- фільм поляка Гофмана “Вогнем і мечем”. Це там де козаки, після героїчної битви, бухають із нічних горщиків і ,п’яні в сраку, плазують перед кримським ханом.
У нашому кіно козаки- герої, лицарі і небояки-невмираки. Як і є в українській ментальності і міфології.Веселі герої, які б’ють ворогів і на нечистій силі катаються.)))

Але намалювалася проблема.
Практично інформаційна блокада. Телебачення на прем’єру не прийшло.
Тому маю надію на вас.
Ви сильніші за колоніальне телебачення. Нас в інтернеті більше. І ми розумніші і здатні протистояти разом інформаційній атаці і інформаційній блокаді.
Отже!
Поширюйте і повідомляйте інформацію про наш фільм.
Він вийде на екрани з 1 січня, з Нового року. В кінотеатрах України. Якраз на канікули.
Ідіть всією родиною. Фільм для дітей і дорослих.
Не можна допустити щоб український козацький фільм в прокаті був гірший за всяких там…
Ось кілька відгуків з прем’єри:

Borys Krasovskyi:

“Сходив сьогодні на до прем’єрний показ фільму Пекельна Хоругва, або Козацьке Різдво.

Не багато я радив йти на якісь фільми, але цей фільм – виключення. От прям з усієї сили раджу з 1.01 йти в кіно на цей фільм. Ми були в захваті від перегляду. Не буду спойлерити, але особливо варто виділити:

1. Музика в фільмі – просто неперевершена, власне, як я і очікував, коли дізнався, що у створенні фільму взяв участь Сашко Лірник. Фінальна пісня – взагалі мега класна і дуже вдало підібрана.
Якщо не буде збірки музики з фільму на Google Music, щоб її можна було придбати – це буде злочин
2. Усілякі приємні і символічні дрібнички, які викликали сльози на очах й мурашки по тілу. Отут аж проситься перелічити ці моменти, але сходіть в кіно і самі побачите.
3. Ну звісно ж ідея, сюжет – це все просто неймовірно. Очевидно, що творці дуже постарались і вклали душу. От правда, дуже душевний фільм у них вийшов.

Дуже сподіваюсь, що цей фільм отримає продовження і хоча б десяток частин. Слава Богу, у Лірника мільйон казок є, які можна екранізувати.

А і ще один приємний момент. Під час перегляду, почуватиметесь як вдома – в залі всі свої будуть

Ну а на фото зал, що аплодує стоячи. З фото нічого не зрозуміло – просто повірте.”

“Вчора насміялися на прем’єрі і вам радимо. Сашко Лірник неперевершений” – Брати Капранови

” Ми в захваті!!!! І діти, і дорослі! Море задоволення!!!!
Прекрасний сценарій, а костюми – захват !!!
А який смачненький гумор і діалоги !
Інколи мурахи бігали , від крутих посилів, де українці не нещасні і гноблені, а вільні і круті:) а Жінок слухаються і бояться навіть чорти, не те що Козаки:)
Це той фільм, що буде викликати радість і захоплення, і разом з ними ,- гордість за наших предків.
Величезна вдячність за такий крутий фільм – казку!!!!
Це найкраще в своєму жанрі, що вийшло в світ останніми роками!” – Ivanna Budnyk

 

“Чудова казка – Пекельна Хоругва, або Козацьке Різдво: яскрава, кумедна, місцями драматична і дуже українська. Беріть дітей (не зовсім маленьких) і гайда на казку.
Хай «Зоряні війни» почекають. – Volodymyr Viatrovych

“Я подивилась прекрасне українське кіно Пекельна Хоругва. Веселе, з філігранною грою акторів, з жартами, які дійсно смішні!! Козак Михтод))! От я згадую всі казки Сашко Лірник, які він нам в Мандрівці Миколая розповідав!! А Леся Самаєва, Костянтин Лінартович, а Kishe, а малі чортенята!! А головний герой Семен! І ще там є такі моменти непрості, особисто для мене це завжди питання.. от як дітям пояснити про смерть? А тут настільки делікатно, і так за душу торкає. Як ніде і ніколи!! Навіть момент з сережкою! Як губите шось-не журіться, а раптом це вісточка комусь! Словом, я би дуже радила всім! Це круте кіно! Хоч і ніби для дітей, а насправді для всіх! Дуже рекомендую!!” – Maria Burmaka

“Сьогодні на допрем’єрному показі фільму «Пекельна хоругва» я вдруге відчула велику гордість за українскьке кіно.

В останнє це було після перегляду фільму «Поводир» Олеся Саніна.

Дуже рекомендую подивитись на великому екрані цю чудову різдвяну казку!

До речі, сценарій написав Сашко Лірник, чиї казки на Країна ФМ я просто обожнюю. Кожного разу слухаючи їх, я відчуваю себе щасливою, а його голос наче повертає мене в дитинство і завжди заспокоює” – Ольга Дерзкая

“Після прем‘єри фільму Пекельна Хоругва, або Козацьке Різдво сміються усі, бо просміялися увесь фільм! Добре кіно з хоробрими козаками та різною нечистю. Окремий респект за сцену, де ангели забирають за оселедці козацькі душі, вона проймає.

На це кіно треба йти всією сім‘єю. Прокат з 1 січня” – Наталка Фіцич 

“З 1 січня в кінотеатрах – українська стрічка. Наразі мала змогу побувати на допрем’єрному показі.
Клас!
Отже, берете дітлахів (можна й без них, бо фільм й для дорослих припаде до душі) – й гайда в кінотеатри!!

Моя душа співає, бо останнім часом все більше знаків:
Україна Була, Є й Буде.
Не знаю де та Зірка й яка вона. Але знаю, що ще трохи – й так само, як вона розвіяла ворогів, з допомогою маленького чортеняти в фільмі, так і в нашому реальному світі – вона чекає свого часу, щоб розітнути темряву й надати сил на Перемогу.

Зал здригнувся від хвилі оплесків по завершенню – на мене, то найкращий показник! Найдетальніша рецензія!

Доречі! Сценарій до фільму за мотивами свого твору “Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги й козацький рід” написав український казкар Сашко Лірник.

p.s. А Чорт у виконанні Олександра Пожарського – просто неперевершений!

Пекельна Хоругва, або Козацьке Різдво – надзвичайно!” – Вікторія Кисіль

І найкраща рецензія на сьогодні-

“Відвідали найочікуванішу кінопрем’єру року Пекельна Хоругва, або Козацьке Різдво. Фактично це розширена версія казки «Про старого козака, рудого чорта, чотири роги і козацький рід». (Варто перечитати перед тим як іти в кіно.) Історія доповнена новими персонажами і сюжетними лініями і нам вона дуже сподобалась!
Тут є усі герої Вертепу – козаки, цигани, юдеї, янголи, чорти, відьми, домовики. І Різдвяна Зірка що дає надію теж є.

Красиві, фактурні актори, харизма і органічна гра. Літній козак Михтод та його син Семен створили переконливі та колоритні козацькі образи. Чорт – ідеальний, а актору що зіграв домовика Веніаміна можна давати нагороду за кращу роль другого плану.

Потішили жіночі персонажі, які у фільмі присутні не лише «для краси». В героїнь «Пекельної хоругви» є розум, характер, почуття власної гідності та серце з перцем. Феміністичний маніфест чортової полонянки: «Я тобі не річ!» – показує, що українок і чорти бояться. А образ дружини Михода – жива ілюстрація до приказки «Як батько скаже, так по материному і буде».

Епізод в якому козак Семен, акі Антон Макаренко, береться за перевиховання чортенят дуже сподобався доньці. Особливо тренування. «Це ж ті удари, що і ми на тренуваннях вчимо! Козак Степан що, з тренер гопака?». Такий от місток від казки до реальності.

Свідомо чи ні, але фільм також розкриває тему батьківства. Михтод – батько, що задля порятунку сина піде на все. Семен після життя на Січі повертається хоч і досвідченим воїном, але фактично – бешкетним підлітком. Справжньою чоловічою ініціацією для нього стає не війна, а роль вихователя крейзі-чортенят. Пожаліти, втішити, покупати, нагодувати, казочку розказати та ще й постояти за себе навчити. Завдяки цьому Семен стає справді зрілим і дорослим.

Дуже делікатно подано тему смерті, яку часто вважають занадто складною і травматичною для дитячих фільмів. (в голлівудських казках найчастіше усіх хто помер у фіналі воскрешають). Знайдено правильні образи й слова, щоб смерть не лякала, а сприймалася як природна частина буття людини.
Також дуже сподобався музичний ряд (нарешті фільм без пісень Вакарчука). Спецефекти і комп’ютерна графіка доволі простенькі, але щирість і справжність сюжету це повністю компенсує. «Хоругву» можна навіть слухати і розбирати на цитати.

Хоча фільм і має маркування 12+, але підходить і для перегляду з молодшими школярами. Має кілька кривавих бойових сцен, але їх сприйняття залежить від рівня вразливості дитини. (врешті решт на кілька секунд можна заплющити очі, що ми й робили).

«Пекельна Хоругва» – фільм, який для мене особисто має стратегічне значення. Хочу щоб діти мали «українську прошивку», щоб історія, традиції і українські фольклорні персонажі викликали любов і не відгонили нафталіном. Тому без сучасного медіапродукту ніяк. Книг у нас наразі достатньо, а фільмів і мультиків бракує. (Намагатися «приколоти» сучасну дитину на персонажів того ж Дахна – марна справа. Подивитися вони звісно можуть, але «Вау ефекту» не буде досягнуто). А «Пекельна хоругва» такий ефект дала.

А ще думаю про те, що я особисто вперше почула казки Сашка Лірника років 15 тому в аудіо записі на затертому CD диску, що ходив «по руках». Серед знайомих підлітків є такі, що виросли на його книгах, а мої діти вже й на фільмах за сценаріями цих казок ростуть. Прогрес)))” –

Наталка Шаманова

 

Отож від вас вимагається(!!!)поширити інформацію про наш козацький різдвяний фільм.

І звичайно піти на нього всією родиною!
Показ в кінотеатрах з 1 січня.
Дякую!

За матеріалами site.ua

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини