“Ми вимагаємо, щоб РФ вивела війська, єдиний вихід для Путіна – мир з Україною” – Шольц

Німеччина вимагає, щоб Росія вивела свої війська з української території. У російського президента Володимира Путіна залишається єдиний вихід із глухого кута, в який він загнав Росію, – переговори з Україною.

Про це в інтерв’ю німецькому виданню Т-online сказав федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц. Він також нагадав, що жодної з оголошених Путіним наприкінці лютого “цілей спецоперації” не було досягнуто, а втрати РФ за цей час – колосальні, – пише Оbozrevatel.За два з лишком місяці після початку вторгнення РФ не досягла жодної із заявлених на початку вторгнення цілей. Росія за цей час втратила більше солдатів, ніж за 10 років війни в Афганістані, а НАТО, яке Путін хотів “відсунути від кордонів Росії”, підійшло до них упритул.

“Очевидно, що Росія не досягла жодної з цілей війни, згаданих на початку. Україна не завойована, але з великим умінням, мужністю та самопожертвою обороняється. НАТО не пішло, а фактично збільшило свої сили на східному фланзі альянсу. І альянс стане ще міцнішим, коли Фінляндія та Швеція приєднаються до НАТО. Самі російські військові зазнали значних втрат, значно більших, ніж за десятиліття афганської кампанії Радянського Союзу”, – констатував Шольц.

Він упевнений, що військовим шляхом РФ Україну не перемогти.

“Поступово Путіну має стати ясно, що єдиний вихід із цієї ситуації – це домовитися з Україною. У якийсь момент Росія має зрозуміти, що єдина правдоподібна можливість скасування санкцій у якийсь момент — це угода з Україною, а це не може бути продиктований мир”, – переконаний федеральний канцлер Німеччини.

Шольц заявив, що вимагає від Росії виведення військ із території України – але досить обтічно при цьому відповів на уточнювальне запитання журналіста, чи ця вимога стосується, зокрема, окупованого українського Криму.

“Я вимагаю, щоб Путін вивів свої війська. В іншому діє чіткий принцип: Україна вирішує ці питання. Ми не можемо вести переговори від їхнього імені, так чи інакше”, – сказав Шольц.

При цьому Німеччина має намір продовжувати посилювати тиск санкціями на Росію, також Захід продовжить військову допомогу Україні та поставки сучасного озброєння.

“Так, ми продовжуватимемо Навіть із санкціями. Тому що наша мета полягає в тому, щоб спроба російського вторгнення провалилася. Це орієнтир для наших дій”, – сказав Шольц.

“Росія загнала себе в драматичну ситуацію. Ми просто бачимо, до чого веде економічна ізоляція. Президент Росії повинен зрозуміти, що можливості для його країни отримувати вигоду зі світового прогресу заблоковані доти, доки не настане справжній мир”, – резюмував він.

При цьому Шольц ще раз наголосив: щоб уникнути застосування Москвою ядерного озброєння, країни-члени Північноатлантичного Альянсу мають намір і надалі уникати рішень, які “можуть призвести до прямого протистояння між НАТО та Росією”.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини