На Австралію насувається величезний пемзовий пліт розміром майже як Вашингтон

Це дуже добре для Великого бар’єрного рифу.

Масивний пліт, створений з пемз, пливе у бік Австралії, перевозячи морські організми, які, на думку вчених, можуть допомогти поповнити Великий бар’єрний риф, – пише ТСН.

Деякі камені великі, як баскетбольні м’ячі, і утворили гігантський лист, що розтягнувся на площу у 150 квадратних кілометрів, розміром майже як Вашингтон, пише NPR



Австралійська пара Майкл Хоулт та Лариса Брілл, яка пливла на Фіджі катамараном, оприлюднили у Facebook фото пемзи в океані. Вони написали, що відчули “слабкий, але чіткий запах сірки”, коли перебували поблизу місця, “де була зафіксована вулканічна активність”.

Пізніше подружжя написало, що “увійшло до суцільного кам’яного поля, створеного з пемзових каменів. Пляма пішла настільки далеко, наскільки ми могли бачити при місячному світлі з нашим прожектором”.

Американське космічне агентство NASA вважає, що пемзовий пліт утворився внаслідок виверження підводного вулкану біля острова Тонга.

За даними NASA, вулкани мають “безліч драматичних способів оголосити про свою присутність”, включаючи виверження золи, пари та лави, грязьові потоки та землетруси та раптовий підйом острова над поверхнею води.

“Один з найбільш тонких і рідких виявів – це плот пемзи”, – повідомляє NASA. “Багато вулканів покриті водами Світового океану. Коли вони вивергаються, вони можуть знебарвити океанську поверхню газами і сміттям. Вони також можуть викидати маси лави, легші за воду. Такі породи пемзи повні дір і порожнин і вони легко плавають”.

Скотт Брайан, доцент кафедри технологічного університету в Квінсленді, повідомив Австралійській корпорації радіомовлення, що пліт пливе в бік Австралії, і допливе до материка приблизно через 7-12 місяців. За його словами, до цього часу пліт буде “охоплений цілим рядом організмів водоростей, коралів і крабів, равликів та червів”.

“Кожен шматок пемзи – це будинок і транспортний засіб для морських організмів, які можуть приєднатися та проїхатись через глибокий океан, щоб дістатися до Австралії”, – сказав Брайан виданню The Guardian.

Брайан зазначив, що організми допоможуть відновити корали Великого бар’єрного рифу, половину яких знищили кліматичні зміни.

 

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини