Українські учені виявили ще дев’ять унікальних типів звуків у “репертуарі” тюленів Ведделла на станції “Академік Вернадський” – “цвірінькання”, “свисти” й “трелі”. Їх полярники порівняли зі звуками бластерів із “Зоряних війн”.
Про це повідомили у вівторок, 18 січня, на Facebook-сторінці Національного антарктичного наукового центру. Там розповіли, що “акустичні” дослідження почалися весною 2021 року, – пише Оbozrevatel.
До цього було відомо 30 типів звуків, які видають тюлені Ведделла. Тепер же до них приєдналися ще дев’ять. “Співи” Ведделлів записували цілодобово у сезон їхнього розмноження.
Для цього в лунках, які використовували тварини, встановили два акустичні рекордери. Так дослідники отримали численні записи самців, самиць і дитинчат.
Приблизно п’ята частина підводних співів, як розповіли науковці, відбувається на частотах вищих за діапазон людського слуху: від 20 до 50 кГц, а деякі можуть сягати 200 кГц. Водночас, як сказано у повідомленні, раніше вважалося, що ластоногим такі високочастотні звуки не притаманні.
Як пишуть науковці, дослідження показують, що зворотне відлуння таких звуків дозволяє тюленям орієнтуватися у просторі під час антарктичної зими – коли світла немає кілька місяців, Ведделлам потрібен інший спосіб отримання інформації про навколишній світ.