У селі Стіна Томашпільського району на Вінничині на старих верстатах почал переробляти старий одяг на килимки та сумки для ноутбуків. Ідею втілив у життя Юрій Степанець. Він збільше десяти років цікавиться переробкою сміття та його сортуванням.
Про це пише Газета.юа.
“Два роки тому разом із студентами Донецького університету створили станцію глибокого сортування сміття Ecohope. До нас часто приходили люди і запитували: “Що робити з одягом?” На той момент не знали, що відповісти”, — каже Юрій.
Юрій почав вивчати, куди можна здавати одяг, але виявилось, що переробки в Україні немає.
Разом з організацією “Наше Поділля” чоловік вирішив переробляти текстиль на інші вироби, які стануть в нагоді. Активісти збирають залишки відходів із швейних підприємств а також старий одяг, що не втратив кольору, та везуть до села Стіна. Там місцеві майстрині на ткацьких верстатах створюють з ниток цього текстилю доріжки та килими.
“На Поділлі досить традиційним ремеслом було ткацтво. Майже в кожній домівці ткали килимки такі, як ми зараз виготовляємо”, — ділиться Юрій.
Юрій додає, що з моменту створення проєкту, в селі люди поступово почали цікавитися ткацтвом. Зараз в організації працює три майстрині, які мають своїх учениць.
Асортимент речей, які виготовляють у селі Стіна нині невеликий. Це килимки, доріжки та чохли для ноутбуків.
“Виробляємо доріжки від півметра до безкінечності. По ширині від 30 — 40 см і до 80 см. Усі вироби мають сучасний вигляд та дизайн. Килимки дуже теплі і практичні, можна спокійно прати і знову використовувати”, — ділиться Юрій.
Дизайн виробу можна створити самостійно. Проте, потрібно зважати на те, що на ткацькому верстаті не всі ідеї можна реалізувати.
Вартість виробу залежить від складності виконання і часу, що майстриня витратила на роботу. Середня вартість доріжки становить від 300 до 1300 грн, а чохла для ноутбука 250 — 400 грн. Щоб виготовити доріжку середнього розміру потрібен день-два. Вироби продають через соцмережі.
“В планах було показувати вироби на ярмарках, але карантин завадив. Було б краще, якби люди могли взяти в руки вироби, роздивитися кольори. Але навіть в таких умовах наші вироби потрапили в еко магазини Києва та Львова”, — каже Юрій.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини