Найважливіші винаходи в криміналістиці

Найдавніша зі збережених до нашого часу кримінальних справ відноситься до часів Стародавнього Єгипту. Вченим вдалося розшифрувати протоколи розслідування розкрадання гробниць.

10 місце: Близько 250 р. до н. е.. давньогрецький лікар Ерасистрат помітив підвищення частоти пульсу у людини, що говорить неправду. Пізніше це стане критерієм, який оцінює “детектор брехні”.

9 місце: 1008 н. е.. афганський султан Махмуд Газневі оголосив у розшук лікаря Авіценну і звелів розвісити його портрети на воротах усіх міст країни. Найдавніша відома нам спроба використовувати зображення при розшуку людини.



8 місце: 1248 У Китаї вийшло керівництво для слідчих з описом методики встановлення факту насильницької смерті від удушення або утоплення. У 1302 р. в Болоньї (Італія) лікар Бартоломео да Варіньяна зробив перший в Європі розтин в інтересах суду.

7 місце: У 1595 р. в Парижі присяжні письмологи приступили до графологічної експертизи документів, що фігурують у кримінальних справах.

6 місце: До 1712 р. Відноситься перший випадок виявлення підробленого музейного експоната. Петро I при відвідуванні будинку-музею Мартіна Лютера оглянув чорнильну пляму в тому місці стіни, куди Лютер метнув чорнильницю, цілячись в диявола який йому привидівся. Висновок Петра: ” Чорнила нові, і все це неправда”.

5 місце: У 1838 р. у Франкфурті вийшло перше керівництво по збору речових доказів та криміналістичній тактиці. На цій роботі Людвіга фон Ягеманна засновані сучасні методики огляду місця події та роботи з підслідними.

4 місце: 1840 Матьє Орфила вперше викрив отруйника за даними хімічного аналізу вмісту шлунка отруєного.

3 місце: 1854 р. Вперше підчищення в документі виявлене за допомогою фотографії.

2 місце: 1883 р. У Парижі Альфонс Бертільон за допомогою даних антропометрії викрив злочинця, який назвався чужим ім’ям: вперше особа встановлена за допомогою точних вимірювань.

1 місце: 1891 р. У Буенос-Айресі поліціянт Xуан Вучетич вперше викрив злочинця за відбитками пальців і почав дактилоскопувати затриманих. Саме з цього почалася епопея з ідентифікацією особи, яка зараз включає, в тому числі, ідентифікацію по райдужній оболонці ока та аналіз ДНК.

За матеріалами Тут цікаво.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини