Не лише Орбана: партія прем’єра Словаччини Роберта Фіцо програла на виборах до Європарламенту

Партія словацього прем’єр-міністра Роберта Фіцо зазнала поразки на виборах до Європейського парламенту. Йдеться про Smer-SD.

Про це повідомляє The Slovak Spectator. За даними виборчої комісії, опозиційна партія PS на чолі з Міхалом Шимечкою набрала 27,81% голосів. Таким чином вона здобула перемогу на вищезгаданих перегонах, – пише 24 канал.

Партія Фіцо програла вибори

Згідно з інформацією, яку оприлюднили словацькі ЗМІ, партія Фіцо посіла друге місце, отримавши 24,76%. Однак результат на виборах є успіхом як для PS, так і для Smer-SD. У новому Європарламенті PS матиме шість євродепутатів, а Smer – п’ять.Також зазначається, що ультраправа партія Республіка на чолі з депутатом Європарламенту Міланом Уріком посіла третє місце з 12,53%. Такий показник вона змогла здобути навіть попри те, що не представлена у парламенті країни.

А ось партія новообраного президента Петера Пеллегріні HLAS посіла четверте місце, набравши лише 7,18%. Таким чином HLAS отримав одне місце у Європарламенті, а Республіка збільшила кількість своїх місць до двох.

Зокрема, повідомляється, що опозиційний Християнсько-демократичний рух набрав 7,14%. Партія більше не матиме двох місць у парламенті, як це було протягом 2019−2024 років, а матиме всього лиш одне.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини