Неймовірне відкриття археологів: дівчинка з племені інків, якій понад 500 років

Поруч з нею виявили ще 2 жертви — семирічного хлопчика і шестирічну дівчинку.

Дівчинка-підліток 14-15 років, яку принесли в жертву близько 500 років тому, всі минулі століття пролежала в льодах на вершині шеститисячника, що сприяло відмінному збереженю.

(Всього 7 фото + 1 відео)

#1

Неймовірне відкриття археологів: дівчинка з племені інків, якій понад 500 років - 1

Замість традиційного аналізу ДНК вчені вивчили білки в тканинах і встановили, що у зовні здорової дівчинки була бактеріальна легенева інфекція, що нагадує туберкульоз. Вперше інфекція виявлена в мумії.

#2

Неймовірне відкриття археологів: дівчинка з племені інків, якій понад 500 років - 2

Група дослідників з Нью-Йоркського університету (City University of New York) на чолі з Анжелікою Кортелс (Angelique Corthals) вивчила зразки мумії (так званої Maiden, «Дівчини»).

#3

Неймовірне відкриття археологів: дівчинка з племені інків, якій понад 500 років - 3

Унікальна мумія була виявлена в 1999 році на схилі вулкана Льюльяйльяко (Llullaillaco), що підноситься на 6739 метрів над рівнем моря на кордоні Аргентини і Чилі.

#4

Неймовірне відкриття археологів: дівчинка з племені інків, якій понад 500 років - 4

Було знайдено три мумії, які, на відміну від бальзамованих єгипетських «колег», піддалися глибокому заморожуванню. Тіло семирічного хлопчика також стали вивчати, а ось досліджувати останки шестирічної дівчинки вчені поки не наважуються. Ймовірно, в неї колись влучила блискавка, що може позначитися на точності результатів дослідження.

#5

Неймовірне відкриття археологів: дівчинка з племені інків, якій понад 500 років - 5

Швидше за все, трьох дітей принесли в жертву, про що свідчать знайдені поруч з ними артефакти: золото, срібло, одяг, миски з їжею та екстравагантний головний убір з білого пір’я невідомих птахів.

#6

Неймовірне відкриття археологів: дівчинка з племені інків, якій понад 500 років - 6

Історики припускають, що діти були обрані інками за їх красу (крім того, діти вважалися чистішими істотами, ніж дорослі). Інки не так часто приносили дітей в жертву.

#7

Неймовірне відкриття археологів: дівчинка з племені інків, якій понад 500 років - 7

В ході попередніх досліджень було встановлено: перед тим, як принести дітей в жертву, протягом року їх годували «елітними» продуктами — маїсом і висушеним м’ясом лам, хоча до цього вони їли виключно селянську їжу, що складається з картоплі й овочів.

#8

Джерело: clicow

Comments

comments