Ніби вчора, рідна мамо: Оксані Білозір – 64 (найкращі пісні співачки)

На піснях у її виконанні виросло кілька поколінь. Вона завжди збирала повні зали вдячних глядачів. Їй підспівували і старі, і малі.

Оксана Білозір святкує 64-річчя. З днем народження її привітали рідні та друзі, а також вірні слухачі.

Оксана Білозір
Оксана Білозір



Пропонуємо підбірку найкращих пісень у виконанні Оксани Білозір.

Очі волошкові

Горобина ніч

Ніби вчора

Святкова

Батьківське жито

Барвисті сни

Сторона моя

Розпитаю про любов

Кафе

Остання ніч кохання

Лелеки

Дзвонар

Земна моя зоря

Я не вірю тобі

Батьківська пісня

Листопад

Ой, зелене жито, зелене

Пшеничне перевесло

Оксана Володимирівна Білозір народилася 30 травня 1957 року в с. Смига Рівненській області. Музичну освіту отримала у Львівському музично-педагогічному училищі імені Ф. Колеси та Львівській консерваторії. Працювала викладачем Київського училища естрадно-циркового мистецтва, Київського інституту культури, завідувала кафедрою естради факультету музичного мистецтва Київського університету культури і мистецтв. Доцент, професор.

В 1977 році співачка стає солісткою самодіяльного ВІА “Ритми Карпат”, перейменованого через два роки на “Ватру”. Основу її репертуару складали поп-обробки народних пісень та пісні Ігоря Білозіра, більшість з яких стали хітами: “Пшеничне перевесло”, “Ласкаво просимо”, “Світлиця”, “Чумацький шлях”, “Коханий”, “Джерело”, “Кажуть люди”, “Пісня для мами”, “Батьківське жито” та багато інших.

Першу сольну платівку-міньйон Оксана Білозір записала у 1985 році разом з вокально-інструментальним ансамблем «Ватра», в якому була солісткою. Далі вийшли диск-гігант у дуеті з Віктором Морозовим «Ой, там у Львові, на Високім Замку», компакт-диски «Україночка» в Канаді та «Нові і найкращі пісні », «Для тебе», «Чарівна бойківчанка», «Горобина ніч» та інші в Україні. Загалом творчий доробок автора складає 15 компакт-дисків, 1 DVD та 10 музичних фільмів.

Після закінчення Дипломатичної академії України при МЗС України отримала кваліфікацію магістра зовнішньої політики і дипломатії. Була народним послом України (1999 р.), тричі обиралась народним депутатом Верховної Ради України, працювала міністром культури і мистецтв, міністром культури і туризму України.

Заслужена артистка УРСР, Заслужена артистка України, лауреат Всеукраїнської премії «Жінка ІІІ тисячоліття» в номінації «Знакова постать» 2008 року, нагороджена Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеню в 2009 році.

За матеріалами: Наш формат

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини