Нове “шоу” від Зеленського і фаворити: як почне роботу Рада 9 скликання

Верховна Рада 9-го скликання почне свою роботу вже 29 серпня. Як запевняють деякі нардепи, парламент буде дуже продуктивним.

Обіцяють за лічені дні вирішити організаційні питання, сформувати уряд і працювати для народу.

Чи реально це і що важливо знати про нову Верховну Раду  розбирався OBOZREVATEL.

Головне:

  • Наступне засідання Верховної Ради стане початком роботи народних депутатів 9-го скликання. Після низки організаційних моментів, буде обраний спікер парламенту, віцеспікери, комітети, фракції, а потім Кабінет міністрів;
  • Основним кандидатом на пост глави Ради є Дмитро Разумков, а на посаду прем’єр-міністра — Олексій Гончарук. Також переговори йдуть і щодо посад в уряді, але й тут є свої фаворити;
  • “Гуманітарним міністром” може стати Володимир Бородянський, главою МЗС — Вадим Пристайко, а міністром IT — Михайло Федоров;
  • Крім кадрових рішень, народні депутати обіцяють зайнятися завершенням децентралізації, ухваленням закону про столицю, відкриттям ринку землі та вирішенням війни на Донбасі.

Коли відбудеться перше засідання

У четвер, 29 серпня, Верховна Рада 9-го скликання розпочне свою роботу. Все стартує з урочистого засідання, яке відкриє ще чинний спікер Андрій Парубій. Найстарший за віком, 78-річний нардеп Юлій Іоффе (від “Опозиційної платформи  За життя”), відкриє засідання урочистою присягою.



“Присягаю на вірність Україні. Зобов’язуюсь усіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут українського народу. Присягаю додержуватися Конституції України та законів України, виконувати свої обов’язки в інтересах усіх співвітчизників”, — хором скажуть нардепи.

Далі, згідно з регламентом, засідання буде вести глава підготовчої групи — Дмитро Разумков. Кабінет міністрів Володимира Гройсмана складе повноваження. Новообрані народні депутати почнуть формувати президію Верховної Ради. Будуть також сформовані депутатські фракції. Вони виглядають так:

  • 254 від “Слуги народу” (43,16% голосів)
  • 43 від “Опозиційної платформи — За життя” (13,05%),
  • 26 від “Батьківщини” (8,18%);
  • 25 від “Європейської солідарності” (8,1%);
  • 20 від “Голосу” (5,82%);
  • 6 від “Опозиційного блоку”.

Розподіл місць у Верховній Раді 9-го скликання
Далі зі звітом про роботу виступить Андрій Парубій, проведе обрання лічильної комісії та нового складу парламенту. Також із посланням звернеться і президент Володимир Зеленський.

Також буде остаточно вирішено питання з комітетами у Верховній Раді. Нові парламентарі частково їх змінили і зменшили кількість. Замість 27 комітетів зробили всього 23. Там засідатимуть від 7 до 31 народного депутата. Водноча абсолютно у всіх комітетах більшість отримує саме партія “Слуга народу”.
Список комітетів

Які чекають кадрові зміни

Головним і єдиним поки кандидатом на пост глави парламенту є лідер “Слуги народу” Дмитро Разумков. Першим віцеспікером, ймовірно, стане його однопартієць Руслан Стефанчук. Місце віцеспікера поки вакантне, але вже відомо, що партії “Голос” і “Європейська солідарність” від нього відмовилися.

Одна з основних і перших інтриг роботи наступного парламенту — хто займе крісло прем’єр-міністра і увійде до складу майбутнього Кабміну. За інформацією OBOZREVATEL, у шортлисті президента і партії “Слуга народу” є декілька людей. Олексій Гончарук — чинний заступник голови Офісу президента (Раніше він очолював Офіс ефективного регулювання, працював юристом, керував “Асоціацією допомоги постраждалим інвесторам”), а також директор Фонду Блейзера — Олег Устенко.

Поки найбільші шанси на перемогу в прем’єрській гонки — в Олексія Гончарук. Так, майбутній глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заявив, що розкриє ім’я очільника уряду 29 серпня. “29-го. Я думаю, що 29-го всі дізнаються дуже багато”, — відповів він журналістам про дату призначення нового прем’єра.
Олексій Гончарук — один із головних претендентів на пост прем'єр-міністра

Арахамія також заявив, що одна людина з нинішнього уряду залишиться і в новому Кабміні, але не повідомив, хто саме. Поки відомі декілька претендентів на майбутні міністерські позиції:

  • “Міністерство гуманітарної політики” (об’єднані відомства інформаційної політики, культури, молоді та спорту) — позаштатний радник президента Володимир Бородянський. Був колишнім генеральним директором телеканалу “СТБ” і керівником групи StarLightMedia;
  • Міністерство IT — радник президента Михайло Федоров. Він відповідав за всю діджитал-кампанію в штабі “Слуги народу” і Володимира Зеленського;
  • Міністерство освіти — кандидат у нардепи від “Слуги народу” Анна Новосад. Раніше працювала в профільному відомстві, має досвід стажувань закордоном та роботи в сфері освіти;
  • Міністерство закордонних справ — заступник голови Офісу президента Вадим Пристайко. Раніше був заступником міністра закордонних справ Павла Клімкіна.

Що планують ухвалити

Майбутні парламентарі обіцяють гіперактивну осінь. Поки незрозуміло, скільки законопроектів ухвалять до кінця року, але вже умовно всі починання можна поділити на декілька груп:

  • Кадрові рішення: новий Кабмін, Генеральний прокурор і глава СБУ (Іван Баканов зараз є в. о глави);
  • “Єврономери”: у Зеленського планують зробити суттєві поблажки водіям “євроблях”. Закон про скасування штрафів для водіїв таких авто нардепи проголосують в перші дні роботи Ради. Як пояснив заступник голови ОП Руслан Рябошапка, протягом терміну, на який буде відстрочка, — три місяці, — влни напрацюють новий законопроект, який врегулює порядок розмитнення автомобілів.

Народні депутати готуються до роботи

  • Дисциплінарний блок: стосується зняття недоторканності з нардепів, президента. Опрацювання процедури імпічменту президента і механізм відкликання парламентаря. Закон про протидію кнопкодавству і так далі;
  • Війна на Донбасі: очікується, що вже восени новий склад Ради може “закрити” питання з особливим статусом Донбасу. Можливо, почавши процес змін Конституції;
  • Ринок землі: в партії “Слуга народу” уже заявили, що восени 2019 року ухвалять рішення про відкриття ринку землі в Україні;
  • Децентралізація: затвердять нардепи і пакет законів в рамках децентралізації. Йдеться про завершення процесу — скасування ОДА та РДА, а також ухвалення окремого закону про столицю;
  • IT-закони: мається на увазі майданчик для інформатизації країни. Як відомо, вже є приблизно 35 законів щодо цієї теми і їх активно лобіює радник президента Михайло Федоров, про що він раніше заявляв OBOZREVATEL.

 

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини