Обов’яязковий карантин після приїзду з країн «червоної зони»: все, що треба знати

Всі громадяни, що прибувають в Україну із країн так званої «червоної зони», повинні проходити 14-денну самоізоляцію. Втім завершити її також можна, отримавши негативний результат ПЛР-тесту.

Про це Львівському порталу повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

Уряд затвердив порядок виходу із самоізоляції осіб, які прибули в Україну з країн так званої «червоної зони».

Людина, яка повертається з країни «червоної зони», повинна пройти самоізоляцію протягом 14 днів, встановивши додаток «Дій вдома». Але за бажанням можна також пройти ПЛР-тестування у будь-якій лабораторії, акредитованій Центром громадського здоров’я. Якщо результат тесту є негативним, самоізоляція припиняється.«Лабораторія, що безпосередньо виконала дослідження методом ПЛР, результати тесту вносить до електронної системи Центру громадського здоров’я України. Також після тесту результат автоматично відправляється у додаток «Дій вдома». Після цього людина отримує повідомлення від додатка про можливість припинення самоізоляції», – міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

При цьому особа, яка здає ПЛР-тест, має попередньо заповнити інформовану згоду на опрацювання даних. У формі необхідно обов’язково зазначити факт перетину кордону, якщо він відбувся протягом останніх 14 днів, і точну дату прибуття в Україну.

Крім цього, у формі варто зазначити саме той номер телефону, який було використано для встановлення додатку «Дій вдома». В противному випадку повідомлення про завершення самоізоляції можна отримати із запізненням.

Зазначимо, що Центр громадського здоров’я акредитував майже 90 лабораторій, у яких можна проходити ПЛР-тестування для того, щоб завершити самоізоляцію. На Львівщині таких закладів є 7, два із них – державні.

Нагадаємо, станом на середину червня до списку країн «червоної зони» увійшли США, Росія, Білорусь, Італія, Іспанія, Франція, ОАЕ, Мальта та інші.