“Одна бабуся сунула нам 500 грн, дідусь – 1000 грн і дякував за захист”: військовий та музикант Павло Вишебаба розвіяв міфи про Донбас

Український музикант, поет, екоактивіст, а також військовий ЗСУ Павло Вишебаба розповів, що у багатьох його товаришів по службі було упереджене ставлення до жителів прифронтових регіонів Донецької області. Захисник розвіює міфи про те, що більшість людей на Донбасі мають проросійську позицію. Спростовують ці фейки й самі мешканці, які намагаються всіляко допомагати українським воїнам.

Згадав Вишебаба кілька історій, коли пенсіонери намагалися дати йому чималу суму грошей. Про це він розповів в інтерв’ю журналістці Олесі Бацман для її YouTube-каналу, передає Обозреватель.

“У мене вже є тут (на Донеччині – ред.) друзі, зустрічав і поціновувачів своїх віршів. Тільки проукраїнську позицію у людей я зустрічав тут… Коли ми тільки сюди приїхали і йшли шукати, де можна взяти воду чи якісь продукти, всі ж магазини не працюють, і побачили, що з машини хтось привозить якісь продукти. Підійшли туди, стоять селяни, всі бачать, що ми у формі. Це буквально початок був, ще березень. І бабуся одна як почала нам пхати 500 грн у кишеню: “Хлопці, щось собі купіть”. Кажу: “Війна йде, невідомо, чи отримаєте ви ту пенсію, це фронтова лінія, фронтове село. Ми ж отримуємо грошове забезпечення, нам не треба”, – поділився музикант.

Схожа ситуація повторилася згодом.

“Дідусь моєму безпосередньому побратиму теж намагався тисячу гривень засунути, подякувати за захист. Це роблять люди 70+, у яких це взагалі можуть бути останні гроші”, – згадав командир відділення у 68-й окремій єгерській бригаді.

Проте готові допомогти та підтримати українських захисників не лише люди зрілого віку, а й молодь, діти. Вони, як розповів Вишебаба, регулярно приносять патріотичні малюнки та з особливою любов’ю вітають воїнів ЗСУ на вулицях.

“Єдине шкода, що тут досі залишаються у фронтових селах сім’ї з дітьми. Їх небагато, ми їх знаємо, привозимо їм гуманітарку”, – підкреслив музикант-військовий, зазначаючи, що їм було б набагато легше працювати, якби у населених пунктах залишалося якнайменше цивільних.



 

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини