“Одна фотосесія на полі обійдеться в 300 гривень”, – фермерка назвала найулюбленішу рослину для світлин

Вікторія Вєрозубова із Запоріжжя з родиною мають фермерське господарство. Довгий час вирощувала овочі, але останні роки підхід змінився і вона почала займатись нішевими культурами. Цьогоріч зібрали перші плоди африканської бамії і засіяли поля лавандою.

Жінка стверджує, що перш ніж садити, слід врахувати попит на ту чи іншу культуру, аби не зазнати збитків, – пише Газета.юа.



“На плоди бамії є чималий попит, а вирощують її в Україні дуже мало”, — розповідає Вікторія.

Культура невибаглива, любить вологу, але добре переносить посуху. Плоди дає з середини літа і до перших морозів.

“Молоді стручки бамії вже можна споживати. Щоправда, вона трохи специфічна, бо виділяє слиз, коли її порізати. Через це не всі її люблять. Бамію можна смажити, варити, консервувати, робити рагу. На смак — нейтральна. Якщо тушкувати в томаті, то смаку томатного буде більше, ніж бамії, але бамія даватиме структуру. Також насіння бамії можна заварювати як каву. На смак нагадує каву з вершками”, — каже Вікторія.

Кілограм бамії коштує 150 грн, продають її через соціальні мережі.

Вікторія прогнозує, що попит на бамію з кожним роком зростатиме, і з часом вона буде ледве не на кожному українському столі.

Ще одна популярна рослина, яку масово почали вирощувати в останні роки — лаванда. Поля квітучої лаванди користуються популярністю серед туристів і блогерів. В середньому фотосесія на такому полі обходиться від 300 до 800 гривень за годину.

“Перш ніж братися за вирощування лаванди, треба розуміти, для чого ти її сієш. Від цього залежить сорт рослини. Для декору і фотосесій іде один сорт, для переробки — зовсім інший”, — розповідає Вікторія.

Для фермерів зручно, що рослина багаторічна, і найбільше витратитися доводиться лише у рік висадки.

“В цьому році на лаванду бум, таким він, думаю, буде ще кілька років. Зараз потрібно зайняти свою нішу на ринку. Іноді при вирощуванні сільськогосподарських культур, таких, як лаванда, діє так званий принцип піраміди. Хто перший — тим важко, бо вони не знають нюансів. Наступним легше, і вони ще працюють у хороших умовах до моменту, поки не переповниться ринок. А тоді вже виживають найсильніші”, — розповідає Вікторія.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини