28 листопада 1520-го, 500 років тому, португальський мореплавець Фердинандо Магеллан увійшов в Тихий океан на 3-х кораблях, ставши першим європейцем, який досяг Тихого океану з Атлантичного.
20 вересня 1519-го Магеллан відплив з Іспанії, щоб знайти західний морський шлях до багатих на спеції островів Індонезії. Командуючи 5-ма кораблями і 270 людьми, відплив в Західну Африку, а потім до Бразилії, де обійшов американське узбережжя в пошуках протоки, яка могла б вивести на захід, – пише Газета.юа.
Магеллан вирішив перезимувати в Патагонії. 31 березня екіпаж осів на зимівлю в поселенні, яке назвали Пуерто-Сан-Хуліан. Стався бунт, в якому взяли участь 3 із 5 капітанів кораблів. Бунт виявився невдалим, бо більша частина екіпажів залишались вірними Магеллану. Одного з лідерів бунтівників стратили, іншого залишили на березі.
21 жовтня Магеллан нарешті знайшов протоку, яку так довго шукав. 28 листопада 3 кораблі вийшли у Тихий океан. Щоб пройти підступною протокою, знадобилося 38 днів. Коли мореплавець побачив океан, то заплакав від радості.
Його флот перетнув океан зі південного-сходу на північний-захід за 99 днів. Перетнув настільки спокійно, що океан назвали “тихим”. До кінця плавання у екіпажів закінчилася їжа, і жували шкіряні частини спорядження, щоб вижити.
6 березня 1521-го експедиція висадилася на острові Гуам. 10 днів по тому кинули якір на філіппінському острові Себу. Магеллан зустрівся з місцевим вождем, який після навернення в християнство переконав європейців допомогти завоювати вороже плем’я на сусідньому острові Мактан.
У бою 27 квітня 1521-го Магеллана поранили отруєною стрілою, і він помер. Після смерті ті, хто вижили, на 2-х кораблях вирушили на Молуккські острови, де завантажилися прянощами. Один корабель безуспішно спробував повернутися через Тихий океан. Інший продовжив рух на захід під командуванням баскського мореплавця Хуана Себастьяна де Елькано.
