Оксана Маркарова стала послом України в США

Президент Володимир Зеленський підписав указ про призначення Оксани Маркарової надзвичайним і повноважним послом України в Сполучених Штатах Америки.

Вітаючи Оксану Маркарову з призначенням, глава держави зазначив, що її кандидатура має 3 ключові переваги: патріотизм, високий фаховий рівень та позитивне сприйняття в США, – пише Газета.юа.

“Переконаний, що ці 3 чинники є формулою успіху для зміцнення стратегічного партнерства України та США”, – сказав Зеленський.Указ про призначення Оксани Маркарової послом президент підписав у четвер.

Зеленський наголосив, що пані послу необхідно зосередитися насамперед на налагодженні ефективного діалогу з адміністрацією нового американського президента Джозефа Байдена. Також необхідно активно працювати з Конгресом США, підтримувати постійний діалог із законодавцями та зміцнювати двопартійну підтримку України.

Також йшлося про важливість залучення США до процесу деокупації Донбасу і Криму.

Крім того, Зеленський заявив про необхідність посилення санкцій США проти Росії, зокрема щодо проєкту “Північний потік – 2”.

Принциповою є й підтримка Вашингтоном євроатлантичного курсу України в питанні ухвалення рішення НАТО щодо надання Україні Плану дій щодо членства.

“Я впевнений, що Оксана Маркарова покаже приклад у розвитку економічної дипломатії: у залученні прямих іноземних інвестицій в Україну, просуванні українського експорту та відстоюванні інтересів українського бізнесу, що є особливо важливим питанням для всіх наших дипломатичних представників і чого я від них вимагаю”, – сказав Зеленський.