Оптична ілюзія з 12 точками зламала мозок користувачам мережі

Користувачів мережі заплутала оптична ілюзія з 12 точками на лініях, що перетинаються. Дивна візуальна головоломка стала вірусною, оскільки на картинці не можна побачити всі точки одночасно (хоча деякі стверджують, що їм це вдалося).

Зображення в соцмережах одним із перших опублікував розробник відеоігор Уілл Керслейк. Він поділився у Twitter фотографією, джерелом якої є наукова стаття з журналу Perception. З того часу картинка періодично спливає в інтернеті, доводячи користувачів з різних країн світу до сказу, – пише Оbozrevatel.Британський таблоїд The Sun написав, що ця ілюзія обов’язково “зламає” ваші очі та мозок.

На малюнку зображені прямі та діагональні сірі лінії, що перетинаються на білому тлі. 12 чорних крапок “блимають” і зникають там, де зустрічаються лінії.

Оптична ілюзія зі "зникаючими" точками

“Ха-ха, здорово! Думаю, мені вдалося побачити дві одночасно”, “Добре, тепер я просто збожеволів”, “Дивно, я бачу їх усі”, – діляться своїми враженнями користувачі американського порталу Reddit.

Експерт із зору з Університету Квінсленду (Австралія) Дерек Арнольд пожартував, що ця головоломка може налякати людей.

“Вони думають: “Це екзистенційна криза”, – з гумором прокоментував він вірусну картинку виданню The Verge.

Ілюзія виникає, тому що мозок додумує картинку та “вгадує”, що є на зображенні, коли погляд фокусується на окремому фрагменті. У підсумку він ігнорує маленькі чорні крапки, тому що ключовими на малюнку є лінії.

Арнольд додав, що вчені, які вивчають зорову систему, знають: сприйняття не завжди дорівнює реальності.

Користувач мережі назвав зображення "чаклунством і чортівнею"

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини