Переваги та недоліки використання iPad в школі

Курс на діджиталізацію, взятий владою на озброєння у 2019 році, у цілому — вибір, який на часі. Але він не мав би таких шансів на успішне впровадження, якби не пандемія коронавірусу. Вона змусила освітні заклади освоювати заочні способи навчання, і тут, як виявилося, без портативних гаджетів не обійтися.

Воєнна агресія з боку росії тільки поглибила ці процеси. Але, як це часто буває, очевидна користь використання планшетів (насамперед, iPad) у навчальному процесі має і деякі негативні наслідки, про які сьогодні й поговоримо.

У чому переваги використання iPad у навчальному процесі

Дистанційне навчання тільки пришвидшило процес переходу на більш активне використання школярами комп’ютерної та портативної техніки. Розглянемо, яким чином планшет iPad допомагає учням під час навчання:

 • Наявність сенсорного екрана спрощує комунікацію школяра з планшетом та навчальним програмним забезпеченням. Для учнів молодших класів важливим є візуальне сприйняття інформації, а сучасні додатки дійсно роблять навчальний процес цікавішим, більш захоплюючим та мотивуючим. Це — важливі переваги в порівнянні з класичними методами отримання інформації з допомогою підручників або шкільної дошки.
 • Пошук важливої інформації з використанням спеціалізованих додатків або безпосередньо в браузері має набагато кращі шанси на успіх, ніж через підручники.
 • Невеликі розміри планшета дають змогу використовувати його будь-де. Щоб виконувати домашнє завдання в будь-якій локації, не потрібно носити із собою важкий шкільний портфель чи рюкзак.
 • Вчителі, використовуючи спеціалізовані додатки, отримали можливість розробляти індивідуальні плани навчання, адаптовані під можливості кожного учня. Це, як свідчить практика, сприяє більш ефективному та поглибленому отриманню знань.

І це тільки найбільш вагомі плюси застосування школярами планшетів. Але є і мінуси.

Недоліки масового розповсюдження планшетних комп’ютерів в освіті

А тепер розглянемо деякі негативні моменти використання гаджетів учнями:

 • Спокуса вживання планшетів для розваг. Цей чинник не можна не враховувати незалежно від віку школяра.
 • Для багатьох шкіл придбання гаджетів для учнів може стати непомірним фінансовим навантаженням.
 • У разі пошкодження планшета є ризик деградації налагодженого навчального процесу.
 • Масове використання мобільних гаджетів збільшує ймовірність витоку особистої інформації школярів та використання її третіми особами.

Як мінімізувати негативні наслідки застосування планшетів

Поради загалом стосуються вчителів, але деякі з них актуальні і для батьків:

 • Вчитель має запровадити чіткі правила використання гаджетів на уроках.
 • Важливо контролювати наявність на пристрої небажаного контенту чи застосунків.
 • Потрібно розуміти, що планшет — це доповнення традиційних способів навчання, а не його заміна.

У будь-якому разі впровадження iPad є новітньою технологією, яка здатна значно покращити якість навчального процесу 

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини