Перше у світі місто почнуть опалювати за допомогою біткоїнів

Розташоване на пагорбах на північ від столиці Канади місто-сателіт Північний Ванкувер переживає стрімке збільшення кількості жителів. У підсумку потрібні додаткові потужності для опалення будинків і підприємств. Один зі шляхів їх отримання – виробництво теплоносіїв і тепла, яке виділяється під час майнінгу біткоїну.

Зараз понад 97% тепла для постачання Північного Ванкувера виробляють гідроелектростанції. Разом із цим міська влада також використовує енергію високоефективних котлів, що працюють на природному газі, теплові насоси для видобутку тепла з-під землі, а також технології рекуперації тепла від охолодження будівель і сонячні теплові панелі, пише Nasdaq, передає Обозреватель.Але є структурні вступні. У 2029 році набуде чинності пропонований федеральним урядом податок на викиди вуглецю в розмірі 170 доларів за тонну. Що призведе до збільшення вартості природного газу і, відповідно, зростання вартості комунальних послуг. Щоб збалансувати ціни, міська рада Північного Ванкувера почала просувати програму енергозбереження.

У 2019-му міська рада Північного Ванкувера звернулася до жителів з пропозицією збільшити свої цільові показники щодо скорочення викидів парникових газів на 80% до 2040 року порівняно з рівнем 2007 року. І досягти чистого нуля до 2050 року.

Для втілення цієї мети міський енергооператор уклав 12 річний контракт із MintGreen – канадською компанією з видобутку криптовалют і CSO Blockstream – однією з провідних світових блокчейн-компаній із виробництва біткоїну на поставку тепла за допомогою нових “цифрових котлів”.

Запатентовані MintGreen установки Digital Boilers, як стверджують менеджери проєкту, будуть регенерувати 96% електроенергії, яка використовується для видобутку біткоїну. Конденсоване тепло, вироблене при видобутку криптовалют, буде спрямовано в систему централізованого гарячого водопостачання Північного Ванкувера та розподілено для обігріву комерційних і житлових будівель. “Цифрові котли” MintGreen будуть введені в експлуатацію до початку наступної зими.

“Багатоскладне питання зміни клімату вимагає інноваційних рішень, і LEC у партнерстві з Terasen Utility Services разом із містом Північний Ванкувер демонструє величезне лідерство в охороні навколишнього середовища”, – сказав генеральний директор MintGreen Колін Салліван.

Генеральний директор LEC Карстен Венг зазначив: “Партнерство з MintGreen у цьому проєкті дуже захопливе для LEC. Оскільки це інноваційний і конкурентоспроможний за вартістю проєкт. Він посилює напрям, який просуває LEC для підтримки амбіційних цілей міста зі скорочення викидів парникових газів”.

Венг сподівається, що пілотний проєкт MintGreen Digital Boiler може стати стартовим майданчиком для майбутніх можливостей. Оскільки населення і інфраструктура міста Північний Ванкувер продовжують рости.

Спеціальний радник команди MintGreen, Самсон Моу з CSO Blockstream Inc, сказав: “Нова інновація MintGreen – прекрасний приклад того, як Майнінг біткоїнів може бути найбільш екологічно чистим використанням енергії на планеті”.

Протягом терміну дії контракту з містом, “цифрові котли” MintGreen і виробничий альянс гідроенергетики і криптомайнінгових технологій будуть запобігати потраплянню 20 000 тонн парникових газів в атмосферу на 1 МВт порівняно з викидами тепла, яке виробляється під час спалювання природного газу.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини