Підприємці маскують бізнес під церкви, щоб уникнути карантин вихідного дня

Підприємці з Тернополя і Києва створили релігійні організації, аби їхній бізнес працював у суботу і неділю.

Власник ресторану і хостелу з Тернополя вирішив перереєструвати свій бізнес на релігійну організацію, аби не виконувати рішення уряду про карантин вихідного дня. Такою ж схемою скористався власник одного з велосипедних магазинів у Києві, – пише zaxid.net.



У Тернополі власник ресторанів та хостелу Тарас Ковальчук придумав, як оминути карантин вихідного дня. Він вирішив переробити заклади під храм, трапезну та монастир. А щоб реалізувати ідею, Ковальчук створив релігійну організацію під назвою «Братство Лисих».

За словами тернопільського бізнесмена, така ідея прийшла після того, як уряд відмовився дослухатися до вимог підприємців не вводити нові карантинні обмеження.

«Почали шукати юридичний механізм, як ми зможемо продовжити працювати у нових умовах. Почали дивитись на досвід інших країн. Запала в око Польща та фітнес-центр, який став церквою. Почали вивчати, виявилось, що церкви не треба, треба просто релігійну організацію. Тому [12 листопада] десять однодумців на загальних зборах проголосували про створення релігійної організації “Братство Лисих” та затвердження статуту. На ці вихідні хостел буде працювати у форматі монастиря, [ресторани] “Леліві” – трапезної та “Лисий” – храму», – розповів Ковальчук.

Статут «Братства Лисих»

Бізнесмен нагадав статтю 35 Конституції України, яка зазначає, що кожен має право на свободу світогляду і віросповідання, і воно включає свободу безперешкодно відправляти релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність.

Слідом за тернопільським підприємцем створити релігійну організацію вирішив киянин Олексій Кушка, який володіє велосипедним магазином. Він заявив про створення «Велосипедної церкви України».

«Наша місія нести світле, велосипедне майбутнє в голови та серця людей. Просвітлювати їх та наставляти на велосипедний шлях», – заявив він.

До створення релігійної організації киянин поставився вкрай відповідально. У «Велосипедної церкви України» навіть прописані свої «заповіді»:

  • Велосипед бог твій!
  • Не їдь на Велосипеді на світло червоне;
  • Не катайся на Велосипеді через пішохідний перехід;
  • Не кради Велосипед ближнього свого;
  • Не купуй краденого;
  • Не перемикай швидкості, коли їдеш під гірку;
  • Залучай ближніх своїх до лав Церкви Велосипедної.

Зазначимо, що релігійна організація повинна бути зареєстрована у Міністерстві юстиції. Тому наразі невідомо, як підприємцям вдаватиметься обходити карантин до моменту фактичної реєстрації їхніх релігійних організацій і невідомо, чи Міністерство юстиції погодиться їх реєструвати. Згідно з правилами реєстрації релігійних організацій, після подачі документів для їх розгляду органи реєстрації мають один місяць, а в окремих випадках – три місяці.

Додамо, що раніше Львів та Івано-Франківськ оголосили суботи і неділі робочими днями, аби не впроваджувати карантин вихідного дня. При цьому у відповідній постанові уряду чітко йдеться виключно про суботи і неділі, не залежно від того, робочі ці дні чи вихідні.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини