“Плаваєш, а поруч когось їсть змія!” – туристів на морях і озерах України атакували небезпечні “гaди”

Цього літа українці зіткнулися на відпочинку з безліччю сюрпризів, які піднесла їм природа. Туристів “атакували” морські блохи, сколопендри, змії і навіть… скорпіони.

Де підстерігає небезпека – пише OBOZREVATEL.

Сюрприз на узбережжі: є перший укушений



Відпочинок на Азовському морі привабливий для багатьох українців. Ціни нижчі, ніж на Чорному, а море мілке – вода, відповідно, швидше прогрівається. У Запорізькій області одним із цікавих курортних містечок є Приморськ.

Приморськ розташований неподалік від Бердянська на березі Азовського моря

Однак не всі знають, що більшість баз розташовані на березі – ось тільки не безпосередньо моря, а лиману. Пляж Приморська – це піщана смуга коси Обитічна, що відокремлює лиман від Азовського моря. Щоб викупатися в ньому, потрібно пройти через один із найдовших мостів (близько 400 метрів).

Головний же сюрприз таїться в лимані. Справа в тому, що прісну воду облюбували змії, про наявність яких у пансіонатах і базах відпочинку зазвичай не дуже люблять говорити.

До моря треба йти по мосту через лиман.

Один із туристів, які приїхали днями із Києва в Приморськ разом із сім’єю, розповів про свої враження.

“Куми купили поблизу дачний будиночок, ну а ми, щоб повноцінно відпочити, вирішили зупинитися в приватному пансіонаті.

Повний набір вражень я отримав вже на другий день відпустки.

Удень діти залишилися в номері з мамою, а я вирішив “влаштувати заплив”. І ось я пливу, а поруч… змія! І вона когось їсть!” – розповів Олег Константинов.

За словами чоловіка, місцеві жителі розповіли йому, що змії живуть в очеретах, у лимані. А коли він сильно прогрівається, то “гадам” бракує їжі, і вони повзуть через смужку пляжу в море, де “полюють” на бичка або іншу дрібну рибку. З такою змією, у якої була в пащі риба, і поплавав киянин.

“Здебільшого тут водяться нешкідливі водяні вужі, хоча багато хто їх плутає з гадюками. Але останні тут теж є!” – додав чоловік.

Це підтвердив OBOZREVATEL і головлікар Приморської центральної районної лікарні Євген Гогунський. Правда, за його словами, за весь сезон-2021 до медиків зі скаргою на укус змії звернулась всього одна людина. “Це сталося 5 липня”, – уточнив головний лікар.

Сироватки “антигюрза” проти отрути гадюки у приморських медиків немає, але надавати допомогу постраждалим давно навчилися і без неї.

Про те, як поводитися в разі укусу змії, розповів в етері телеканалу лікар-інфекціоніст Віктор Петров. За його словами, отрута гадюки небезпечна для життя, але не смертельна: у постраждалого буде час звернутися по медичну допомогу. Але якщо вчасно її не надати, то можуть бути досить серйозні наслідки.

“Яд становить небезпеку передусім для алергізованих людей у сприйнятті якихось білкових компонентів і тих людей, які мають порушення згортання крові”, – пояснив лікар.

Морські “породження пекла”

Ще одна напасть, з якою в цьому році зіткнулися в Україні відпочивальники, навала морських бліх. Ці “породження пекла”, як уже прозвали бокоплавів курортники, не дають спокійно купатися не тільки в Азовському морі, але і в Чорному.

Дрібні ракоподібні кусаються у воді. Через деякий час на шкірі з’являються червоні плями, іноді навіть пухирі.

Морські блохи атакували туристів

“Укуси морських бліх (бокоплавів) можуть викликати не тільки алергічні реакції, а й справжній анафілактичний шок, якщо людина, наприклад, астматик. Така ймовірність дуже мала, але теоретично це абсолютно можливо”, – розповів доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри дерматовенерології та алергології НМАПО імені П. Л. Шупика Олександр Літус.

А в Києві – скорпіон

У Києві теж не без сюрпризів: киян і гостей столиці, які знемагають від спеки, попередили про небезпечну знахідку. В озері Редькине, яке розташоване в Оболонському районі, виявили водяного скорпіона.

Водяний скорпіон у київському озері.

Якщо він вкусить на глибині, що перевищує зріст людини, то постраждалий може потонути. Справа в тому, що після укусу відбувається мимовільне скорочення м’язів, що схоже на судому, і людина може просто захлинутися. Також може розвинутися сильна алергічна реакція.

P.S. Звичайно ж, через змій, морських бліх тощо відпустку скасовувати не варто. В Україні багата фауна – як і в багатьох інших країнах. Просто потрібно вжити заходів обережності і знати, як правильно надати першу допомогу.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини