Показали найдавніший лист, відправлений у День святого Валентина

У Великій Британії виявили одну з найстаріших у світі валентинок.

Листа, розписаного вручну сердечками та квітами, відправили поштою понад 200 років тому, 14 лютого 1818 року. Адресували його міс Л. Шейф під заголовком “Ласкава обіцянка непідтвердженої прихильності”, пише Intependent.

Усередині написано:

“Від того, хто з приходом Дня святого Валентина із задоволенням чекає на час, коли його надії можуть збутися і на вівтарі Гіменея він отримає руку і серце тієї, до якої відчуває не здичавіле і романтичне кохання, що стихає після короткого знайомства, але прихильність, яка із часом тільки зростає, а не зменшується”.Листом володіє колекціонер Гевін Литаур із Лондона. Чоловік зберігав його в альбомі від потрапляння сонячних променів понад 20 років. Нині планує виставити на аукціоні.

Любовного листа до місс Шейф написали 14 лютого 1818 року

У Європі День святого Валентина став широко відзначатися з XIII ст., у США — з 1777-го. Найдавніша валентинка англійською мовою – це листи, написані 14 лютого 1477-го графинею Марджері Брюз її майбутньому чоловікові Джону Пастону “моєму коханому Валентину”.

1797-го британський видавець випустив брошуру “Валентинки для юнака”, в якій містилося безліч сентиментальних віршів для закоханих.