Поляковій, Виннику і Ко можуть знизити податки: “Слуга народу” дала добро президентському законопроєкту

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні президентський законопроєкт на підтримку шоу-бізнесу, культурної сфери та креативних індустрій. Він передбачає зниження ПДВ на культурні послуги до 7% замість 20%. Отже, з представників креативних індустрій, зокрема зірок шоу-бізнесу, стягуватимуть утричі менше податків.

За проєкт закону №3851 “Про внесення змін у Податковий кодекс України щодо державної підтримки культури, туризму та креативних індустрій” проголосували 273 нардепи. З них – 204 голоси дали члени президентської фракції “Слуга народу”, які становлять монобільшість, передає Обозреватель.Метою проєкту закону є впровадження податкових механізмів для надання державної підтримки сфер культури, туризму і сектору креативних індустрій.

Зокрема, законопроєкт пропонує звільнити одержувачів цільових культурних грантів від податку на прибуток. Йдеться про осіб (як фізичних, так і юридичних), які провадять незалежну професійну діяльність у культурній і креативній сферах.

Отже, представники шоу-бізнесу, культури й туризму можуть розраховувати на фінансову допомогу з державного та/або місцевих бюджетів на безповоротній основі. При цьому, наприклад, представники освітнього сектору поки не забезпечені аналогічною підтримкою з боку держави.

Крім того, для збільшення попиту на культурні послуги серед населення законопроєкт пропонує ввести знижену ставку ПДВ на рівні 7% (раніше – 20%). Це стосуватиметься концертів, показів вистав, постановок, виступів художніх колективів, кінопрем’єр, виставок, а також проведення екскурсій у музеях, зоопарках і заповідниках.

У разі ухвалення проєкту закону знижена ставка ПДВ застосовуватиметься також щодо поширення й показу фільмів, адаптованих в українській версії для осіб із вадами зору та осіб із порушенням слуху. З 1 січня 2023-го до 1 січня 2025 року пропонується звільнити від ПДВ показ національних та іноземних фільмів, дубльованих або озвучених українською мовою на території України й адаптованих для осіб із вадами зору чи слуху.

Зазначимо, що в Україні продовжили карантин до 1 листопада. Через погіршення ситуації на території країни у всіх без винятку регіонах незалежно від рівня епідемічної небезпеки починаючи із “зеленого” і далі заборонено проведення дискотек, концертів і роботу нічних клубів.

Українська співачка Оля Полякова обурилася, що її концерт 1 вересня в Білій Церкві скасували, тоді як у Києві виступав російський співак Jony без дотримання правил безпеки. Також артистку підтримала Alyona Alyona і записала відеозвернення до влади, в якому попросила створити план виходу з кризи для музичної індустрії.

Зірки на чолі з Поляковою вийшли на протести під будівлю Кабміну й вимагали підтримки від влади.