“Порошенко може замовити моє усунення” – екснардеп Давид Жванія

Колишній народний депутат Давид Жванія, який в 2014 році входив до найближчого оточення Петра Порошенка, назвав Майдан державним переворотом. Він заявив, що готовий дати свідчення проти себе та інших лідерів Майдану, проте побоюється за своє життя, адже “такі люди як Порошенко легко можуть замовити усунути” його.

Про це Давид Жванія заявив в відео, опублікованому на його YouTube-каналі, передає Апостроф.

Чому Жванія вважає Майдан державним переворотом

Жванія пояснив, чому вважає Майдан державним переворотом.“Я з повагою ставлюся з тих людей, які тоді були на Майдані. Вони відстоювали свої переконання – це заслуговує на повагу. Вони не винні в тому, що ми їх використовували як масовку для захоплення влади. Ми – це я, Петро Порошенко, Арсеній Яценюк , Олександр Турчинов, Віталій Кличко та інші лідери опозиції”, – сказав Жванія.

За його словами, на початку вони просто хотіли, щоб Янукович поділився з ними владою і грошовими потоками, але вже в січні 2014 року відчули слабкість влади і взяли курс на повне усунення обраного президента.

“Тоді ми вже були точно впевнені, що Янукович втече. Він боягузлива людина. І ми всіляко роздмухували в ньому страхи перед особистою безпекою. Ми залякували його”, – каже Жванія.

Як і навіщо був усунутий прем’єр-міністр Микола Азаров

За словами Жванії, перед усуненням Януковича необхідно було подбати про те, щоб в разі його втечі влада, за чинною тоді Конституцією 1996 року, що не перейшла до прем’єр-міністра Миколи Азарова.

“Це нас не влаштовувало. Тому ми на Майдані підняли тему переходу від президентсько-парламентської на парламентсько-президентську форму правління. Повернення до Конституцією 2004 року нам було потрібно лише для того, щоб глава Верховної Ради міг до виборів виконувати функції глави держави. Однак , ми не були впевнені, що цей перехід вдасться здійснити, тому ми прийняли рішення тиснути на Азарова і спочатку усунути його “, – зазначив він.

Жванія додає, що він, нібито за дорученням Порошенка та інших співучасників особисто тиснув на Азарова з метою змусити його подати у відставку.

Зрештою це вийшло, Азаров подав у відставку.

“Після відставки Азарова нам було відкрито шлях до захоплення влади, оскільки ми були впевнені, що зможемо контролювати Раду в разі втечі президента. Саме після відставки Азарова ми вже перестали зважати на Януковичем і вести будь-які переговори. Ми хотіли вже отримати все, здійснити державний переворот. І у нас це вийшло “, – говорить Жванія.

Жванія готовий дати свідчення в обмін на гарантії безпеки

“Я розумію, що те, що ми тоді зробили – злочин. Я звертаюся зараз до Генерального прокурора України Ірини Венедиктової. Я готовий дати свідчення проти себе, проти Петра Порошенка, проти Арсенія Яценюка, проти Олександра Турчинова, проти Віталія Кличка. Єдина моє умова – я прошу гарантувати мені безпеку. Тому що я знаю, що такі люди як Порошенко легко можуть замовити усунути мене”, – сказав він.

Він закликав генопрокурора Ірину Венедіктову викликати його на допит.

“Я розповім про те, як ми з Петром Порошенко здійснили державний переворот, а також ряд інших злочинів. Друзі, я відчуваю свою частку провини за те, що сталося з країною. Я був одним з тих, хто зробив Порошенко президентом. Тому я буду і далі розповідати вам правду про цю людину”, – закінчив свої одкровення Жванія.