Психологи дали пояснення, як розпізнати дитячу брехню

Іноді діти, щоб уникнути покарань, можуть приховувати правду від батьків.

Психологи вважають, що існує безліч ознак, за якими можна визначити, що ваша дитина бреше, пише Lady Tochka.

Серед них: розповідаючи щось або відповідаючи на питання, дитина підносить руки до обличчя (зазвичай, закриває долонями рот); перепитує або повторює ваші слова; намагається не дивитися в очі батькам; покашлює або відвертається під час розповіді; несвідомо торкається до носа; потирає очей, підборіддя, віска чи смикає мочку вуха; чухає шию або відтягує комір; тримає руки за спиною.



На думку експертів, є кілька основних причин дитячої брехні. Перша – це страх покарання. Коли малеча боїться, що батьки її наб’ють чи накричать, вона може вигадувати щось. Друга причина – соціальне самоствердження. Часто діти брешуть, щоб підвищити свій статусу перед очима однолітків. Третя причина – недовіра до дорослих або проблеми в родині. Так, за словами психологів, коли між дітьми і батьками немає довірчих відносин, діти можуть приховувати від дорослих багато речей.

Коли дитина бреше, то психологи радять зосередити свою увагу на відносинах з нею, переглянути міри покарання і встановити з малюком контакт.

Більше розмовляйте з малюком, демонструйте те, що вам можна довіряти, поважайте його секрети, підтримуйте та менше сваріть. Тоді, імовірно, дитина сама стане менше обманювати і зможе ставитися до батьків як до справжніх друзів.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини