Путін або неадекват, або мав домовленості щодо нападу на Україну, – Зеленський

Володимир Зеленський припускає, що Путін вторгся в Україну після домовленостей з іншими країнами, однак вважає, що такий варіант був би “повною зрадою”. Водночас президент розкритикував лідерів, які досі лишають “привідкритими двері” у відночинах з Росією.

Також український гарант назвав Путіна неадекватом. Проте Зеленський переконаний, що той не застосує ядерну зброю – інакше він зробив би це ще у 2022 році, – пише 24 канал.

“Привідкриті двері”

Володимир Зеленський в інтерв’ю назвав Путіна неадекватною особою – оскільки адекватна людина не може піти війною проти іншої держави повномасштабно. Український лідер зазначає, що два варіанти – диктатор або неадекватний, або знав, що йому за це нічого не буде, а значить, були ті чи інші діалоги з іншими країнами.

Про це я навіть не хочу думати, бо тоді це не партнерство, а гра за спиною і повна зрада. Тому подумаймо все ж таки, що у нього не було домовленостей, а він просто неадекват, який вирішив, що ніхто не буде захищати Україну, а він може захопити нас і знищити, – сказав президент.Зеленський поскаржився на те, що “всі з Росією залишають двері трішечки привідкритими”, однак не настільки, як після 2014 року. За словами президента, партнери думають про те, “що буде завтра” і розглядають варіанти, у яких Україна може програти. Тому вирішили не зачиняти двері тотально з Росією.

Президент України переконаний, що якби Путін хотів застосувати ядерну зброю, то зробив би це в перший рік повномасштабної війни. Зеленський переконаний, що хоч російський диктатор і неадекват, проте він любить своє життя. До того ж він розуміє, що він стане ізольованим повністю, якщо він застосує ядерну зброю.

І якщо він любить життя, він не застосував у перший рік ядерну зброю, і він продовжує свої дії, а санкції є, але вже починають балансувати, лідери починають думати, то яка ще може бути більша ескалація, ніж масовані вбивства людей в Україні? – сказав президент.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини