“Реальна статистика набагато страшніша”: Голубовська про ситуацію з COVID-19

Реальна статистика зараження коронавірусом в Україні відрізняється від офіційної та хворих на COVID-19 в країні може бути набагато більше. У значної частини населення не виявляють вірус, а багато хто з легким і середнім ступенем захворювання лікуються вдома, не проходячи діагностики.

Як розповіла в інтерв’ю “Факти” Ольга Голубовська, від 15 до 30 відсотків тести дають хибно-негативний результат. Це означає, що людина хвора, але діагностика захворювання не виявила, що у свою чергу впливає на статистику та постановку правильного діагнозу.

“Може бути так, що сімейний спалах коронавірусу. У когось із членів родини виявлено COVID-19, а в інших немає. Їм не ставиться такий діагноз”, – сказала Голубовська.

У той же час лікарка відзначила, що медики часто не покладаються на тести, тим більше якщо клінічна картина має всі ознаки коронавірусу. За її словами, тест повинен тільки доповнювати загальну картину захворювання, але робити висновки виключно на ковід-тестуванні неможливо.

“Враховується епідеміологічна обстановка, контакти, у тому числі сімейні, зміни на КТ та інше”, – пояснила фахівець.

Голубовська зазначила, що через помилково негативні тести на COVID-19 стаціонари недоотримують кошти від Національної служби здоров’я, яка фінансово покриває лікування лише тих пацієнтів, чиї тести показали наявність коронавірусу в організмі.

“Тому, звісно, ​​офіційна статистика відстає”, – додала лікарка.

За даними МОЗ, всього в Україні за минулу добу, 16 листопада, хворобу підтвердили у 18 668 громадян. Найбільше хворих виявили на Дніпропетровщині 1675, у Києві – 1609, Одеській області – 1504, Полтавській – 1168, Запорізькій – 1087.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини