Росії доведеться перевезти всі склади: чим небезпечні для Путіна бомби GLSDB, які матиме Україна

США нададуть Україні реактивні снаряди GLSDB – це бомби малого діаметра наземного базування. Зброя здатна вражати ворожі цілі на відстані до 150 кілометрів. Наразі невідомо, у якій кількості і коли саме їх отримає наша держава.

Екскомандир роти батальйону “Айдар” розповів в етері, куди ними можна бити й в чому їхня особливість. GlSDB – це нова розробка, яка дійсно унікальна. Фактично, це гібрид авіаційної бомби та стартового модуля від ракети до HIMARS. Власне, вистрілюватися вони будуть саме з цієї системи, – пише 24 канал.



“Ми побачимо на що вони реально здатні, тому що ми будемо першими користувачами цієї зброї у світі. Навіть армія США їх ще не має. Це абсолютно нова розробка, вона тільки у 2023-му році пройшла полігонні випробування. Бойового застосування, загалом, ніде ніколи не було. Наше буде першими. Сподівання достатньо серйозні”, – зазначив колишній командир роти батальйону “Айдар”.

Якого лиха GLSDB можуть наробити ворогу

Вага GLSDB така як в авіаційної бомби. Вона набагато більша, ніж артилерійський снаряд. Може бити до 150 кілометрів. Це вдвічі більше, ніж ті ракети до HIMARS, які має на озброєнні Україна. Зараз українські військові можуть завдавати удару максимально на 70 кілометрів

Навіть у межах 70 кілометрів у росіян помінялася вся логістика. З появою HIMARS окупантам довелося повністю перебудовувати всі логістичні маршрути. А також розташування командних пунктів та систему управління військами. Це, своєю чергою, ворогу погано дається.

Якщо ми зможемо діставати не на 70 кілометрів, а на 150 – це знову змусить їх повністю перебудовувати систему управління військами в бою. Зокрема, розташування всіх складів. Це дійсно дуже серйозно. Звичайно, багато що буде визначатися кількістю, – наголосив Дикий.

Будемо сподіватися, що Україні нададуть GLSDB сотнями, а не десятками. У такому разі бомби можуть достатньо серйозно вплинути на хід бойових дій. Якщо ж їх дадуть кільканадцять одиниць – це приємне доповнення.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини