Росія веде війну проти України щонайменше на чотирьох фронтах. Кожен із них важливий і може стати вирішальним.
Про це пише старший науковий співробітник Норвезького інституту зовнішньої політики Карстен Фрііс у статті для газети Aftenposten. Зокрема, політолог вважає, що наслідки війни в Україні залишать глибокі сліди в Європі та світі для наступних поколінь, – пише OBOZREVATEL.
На його думку, невдача на одному з чотирьох фронтів несе загрозу того, що Росія отримає перевагу.
Карстен Фріїс зазначає, що перший фронт – це поле бою, другий фронт – український народ, третій – Захід та його єдність, четвертий фронт – Кремль та російські еліти.
За словами вченого, стратегія РФ на другому фронті в останні тижні полягала а бомбардуванні цивільної інфраструктури, щоб українці страждали взимку. У Кремлі сподіваються, що люди відмовляться від боротьби через розчарування, звинувачуватимуть владу, а до Європи ринуть нові потоки біженців.
“Поки що мало доказів того, що ця стратегія працює. Також немає ознак втоми від війни та бажання мирних переговорів, наприклад. Почати мирні переговори зараз означало б поступитися Путіну території”, – пише Фрііс.
Щодо Заходу, РФ намагалася розділити його з 2014 року. На думку експерта, Путін сподівається, що високі ціни на світ і газ змусять західних лідерів відступити, оскільки буде складно підтримувати єдність. Водночас Фрііс наголошує, що Європа продемонструвала дивовижну єдність.
При цьому “нічого не вказує на те, що позиція Путіна під загрозою як з вулиці, так і всередині Кремля”, вважає Фрісс.
“Результат кривавого вторгнення Росії в Україну може бути вирішений на всіх цих чотирьох фронтах. Водночас те, що відбувається на полі бою, все ще є найважливішим, також і для результатів на інших фронтах. Якщо Україна програє на найважливішому фронті, то неважливо, чи єдиний Захід і чи українська воля до боротьби залишиться”, – пояснює експерт.
Щоб перемогти, абсолютно важливою є постійна єдність Заходу та підтримка озброєння у формі важкої та далекобійної зброї, зазначив він.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини