Розчинна кава проти меленої: які таємниці вони приховують?

В наш час в продажу є багато різних сортів кави. Вибрати натуральний і якісний продукт стає все важче. Ми допоможемо визначитися, яку каву краще обрати для себе

Для початку варто розібратися:

· Кава мелена – це обсмажені і перемелені зерна натуральної кави.

· Розчинна кава – готується складніше. Варять її у величезних чанах на фабриках, де висушують різними способами. Зазвичай, сушать каву в вакуумі, при низьких температурах – такий спосіб має назву сублімація.



Мелена або розчинна кава: що корисніше?

1. Кофеїн. І в меленій, і в розчинній каві є кофеїн, який володіє стимулюючим ефектом. Кофеїн блокує особливі рецептори, які можуть робити нас млявими. В меленій каві кофеїну більше – 94 мг, в розчинній – 63.

2. Артеріальний тиск. Не більше 4х чашок кави в день допоможе знизити артеріальний тиск. Речовини в напої блокують антидіуретичний гормон, який має сечогінну дію. У цьому плані, і розчинна, і мелену каву працюють однаково.

3. Калорійність. Кількість калорій в напоях (без молока, вершків і цукру) майже рівна нулю. Розчинна кава містить – 2 ккал, натуральна – 5 ккал. Різниці майже немає.

4. Калій. Калій необхідний для нормальної роботи серця, бо саме завдяки йому, здійснюється скорочення серцевого м’яза. У натуральній каві – 116 мг калію, в розчинній – 70 мг.

5. Магній. Магній допомагає судинам розширяться і звужуватися в потрібний момент. В меленій каві магнію близько 7,1 мг, в розчинній – 6,5 мг.

6. Кафестол. Кава містить кафестол, який в надлишку може утворювати атеросклеротичні бляшки. В меленій каві, кафестолу близько 12 мг, в розчинній – 0,6 мг. Однак варто знати, що в таких великих кількостях, кафестол виробляється при варінні на вогні, в турці – під дією високих температур, виділяються масла з цією речовиною. У кавомашині напій фільтрується.

Що робити, якщо ви готуєте каву в турці?

Вже приготований напій потрібно процідити через паперовий фільтр – кафестол залишиться на ньому.

Пийте каву з користю для здоров’я!

За матеріалами Бджола.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини