Сам атакував колону окупантів: розповідь пенсіонера, який допоміг знищити ворога в Бучі (відео)

Наприкінці лютого 2022 року 64-річний мешканець Бучі Київської області Валентин Дідковський сам атакував колону окупантів на вулиці передмістя столиці. Після вдалого пострілу з гранатомета пенсіонер коригував удари ЗСУ по залишках техніки ворога.

Про це повідомило видання “Радіо Свобода“. Під час бою українець тримав при собі ручну гранату, щоб не здаватися ворогові живим у полон, – пише ОЗа його словами, він родом зі Львова і в 1979 році, після армії, переїхав до родичів у Бучу, працював таксистом, а потім займався бізнесом. У 2013 році він пішов на Майдан, а після початку АТО їздив до українських військових на передову, як волонтер привозив їм необхідні продукти та амуніцію.

Валентин Дідковський.

Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну чоловік пішов до Бучанської тероборони, але зброї для нього не знайшлося. Тому він попрямував до сусіднього міста Ірпінь. Там, за його словами, захисники України захопили зброю окупантів, а Дідковському дісталися трофейні гранатомет РПГ-18 та гранати РГД-5.Прострілений паркан.

“(27 лютого. – Ред.) бачу – з боку вокзалу Бучі йде велика колона (окупантів. – Ред.). Взяв гранатомет і гранати… Я зайшов за будинок – спочатку пройшов перший БТР, другий, БМП, танк – і я побачив бензовоз. Він зупинився – і я вистрілив із гранатомета. Коли я його підбив – все горіло”, – уточнив Дідковський.

Пенсіонер вистрілив по бензовозу із гранатомета.

Він зазначив, що через паливо, яке горіло, техніка ворога не змогла рухатися. Після цього українець кинув у бік супротивника кілька гранат, а одну залишив собі.

“Палець засунув у чеку і залишив для себе – про всяк випадок”, – додав пенсіонер.

Вже після цього, під обстрілами, він зміг перебігти до сусіднього двору, де коригував удари ЗСУ по окупантах. Наслідки атаки він записав на відео.

Знищена техніка окупантів у Бучі.

Варто зазначити, що незважаючи на свій вік, Дідковський просився на фронт і досі ходить на цілодобові наряди та патрулі в рідному місті.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини