“Сатана не може покаятися” – білоруський священик про Лукашенка

Католицький пастор В’ячеслав Борок, що разом з іншими білорусами виїхав до Варшави, розповів, як може змінитися ситуація у Білорусі, й про те, як оцінювати самопроголошеного правителя цієї країни Олександра Лукашенка.

Інтерв’ю з ним оприлюднив заборонений режимом телеканал Belsat, розповідає Еспресо.TV.

На його думку, Лукашенко ще може покаятися, але “покаяння – це дар Божий”, водночас наголосив Борок.

“Знаєте, кожна людина – лише людина. Я не кажу, що потрібно демонізувати людську особистість. Жодна людина, як би огидно вона себе поводила, не може у своєму злі прирівнюватися до рівня Сатани. То чи може він покаятися? Теоретично – так. Хай кається. Але тут немає такого, що якщо покається цей – буде йому таке епітимія, а якщо той – така. Так воно не буває. Покаяння – це, перш за все, дар Божий, а не лише вільна воля людини”, – пояснив В’ячеслав Борок.

Каятися не може, зазначив священослужитель, лише Сатана.

“Люцифер, янгол світла – чи може він покаятися? Ні, Сатана не може покаятися”, – додав він.

При цьому режим Лукашенка Борок назвав “владою Сатани”.

“Влада Сатани у Білорусі сьогодні є очевидною. Влада темряви та зла”, – сказав пастор.

Вирішення ситуації у Білорусі, продовжив священик, залежить від Божої помочі та від можливості діалогу. Одначе, говорити з “владою Сатани”, вважає В’ячеслав Борок слід “мовою сили”.

“Якщо ми кажемо про можливість діалогу – у цьому немає нічого поганого. Але треба розуміти, що діалог можливий лише тоді, коли ми не відходимо від правди.

Ми повинні розуміти, що, розмовляючи з режимом, ми повинні використовувати їхню мову – мову сили”,- пояснив свою точку зору священик.Окрім того, він закликав журналістів продовжувати висвітлювати події у Білорусі, адже режим Лукашенко й надалі прагне тримати країну в стані інформаційної ізоляції.

“Якби Христос народився сьогодні в Білорусі, ми про це не дізналися б, тому що він народився б за ґратами. На политій хлоркою бетонній підлозі”, – сказав В’ячеслав Борок.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини