Що може розповісти про вашу особистість улюблена кава: наукова відповідь

Кава може вплинути не тільки на здоров’я, але і на характер.

Кава – це один з найпопулярніших напоїв в Україні. У кожного з нас є свої переваг в особливостях вибору і приготування кави, але, як виявилося, саме завдяки цьому можна дізнатися цікаву інформацію про ваші звички, риси характеру і специфіку психологічного типу.

Солодка кава

Дослідники стверджують: чим більше цукру або вершків у вашій чашці кави, тим вищий ваш соціальний інтелект, тим краще ви вмієте встановлювати і підтримувати зв’язки з оточуючими вас людьми. Втім, можливо ще одне пояснення: солодкий смак допомагає зняти стрес, і якщо останнім часом ви стали віддавати перевагу напою з цукром, можливо, ви просто занадто багато нервуєте.

Кава з сиропами

Дослідження, результати якого були опубліковані в виданні PsychCentral, стверджує: люди, що люблять додавати до своєї кави сиропи з різними смаками або просто вважають за краще ароматизовану каву, більш схильні до ризику, ніж любителі більш традиційного напою. Учасники експерименту, які вважали за краще ароматизовану каву, також демонстрували більш високу готовність пробувати нове і приймати несподівані рішення.

Розчинна кава

Якщо ви свідомо віддаєте перевагу розчинній каві і п’єте її навіть тоді, коли у вас є достатньо часу і сил, щоб заварити собі чашечку натуральної, будьте обережні: деякі дослідники пов’язують пристрасть до “швидкої” кави з підвищеною схильністю до прокрастинації.

Кава без кофеїну

Якщо ви віддаєте перевагу каві без кофеїну, ви не тільки піклуєтеся про своє здоров’я, але і віддаєте перевагу все в своєму житті тримати під контролем, стверджують автори дослідження, опублікованого в PsychCentral. Відмінна якість, але, можливо, вам варто навчитися іноді розслаблятися і відпускати ситуацію – це може бути дуже приємно!

Чорна кава

Результати дослідження, проведеного в 2015 році фахівцями Сагіоглу і Грайтмейером, підтвердили прямий зв’язок між любов’ю до гірких смаків і деякими антигромадськими рисами особистості. Зрозуміло, навряд чи всі любителі чорної-причорної кави вечорами виходять на прогулянку з ножем і підстерігають довірливих перехожих, але деяка схильність до рис, пов’язаних з темною стороною особистості, їм може бути властива.

Еспрессо

Якщо ви віддаєте перевагу по-справжньому насиченому і яскравому смаку кави і віддаєте перевагу еспресо, можна сказати, що ви демонструєте дуже яскраву індивідуальність. Втім, деякі любителі еспресо можуть просто демонструвати своє бажання належати до певних соціальних кіл і вести бажаний спосіб життя. Так що задумайтеся: якщо останнім часом ви все частіше замовляєте в кав’ярнях чашечку еспресо, можливо, вам хочеться від життя чогось більшого.