Штраф у 8 тис. доларів і тести на парковках: як Австралія поборола COVID-19

В Австралії за останні кілька днів не зафіксовано жодного випадку зараження коронавірусом. Протягом п’яти місяців у країні діяв жорсткий карантин.

Як розповіли жителі цієї країни, у кожному штаті були свої правила – десь жорсткіші, десь м’якші. З огляду на те, що Австралія розташована далеко від інших материків, її ринок набагато більший, ніж в інших країнах, замкнутий на собі. Дійсно є ті, хто за період пандемії втратив роботу, розорився або занепав. Проте до протестів це не призвело, передає OBOZREVATEL.

Маска знадобилася лише під час відвідування лікаря

Колишня журналістка Тетяна Вежес уже кілька років живе в Австралії, в місті Брісбен. У березні з початком карантину Тетяна втратила роботу і три місяці змушена була сидіти вдома. Однак незважаючи на локдаун, уже 1 червня дівчина вийшла в новий офіс і зараз працює в галузі освіти.



“Особисто я втратила роботу в березні. Три місяці нічого не могла знайти. Але з 1 червня вже вийшла на нову роботу і тепер ходжу в офіс щодня. Я зараз працюю в освітньому бізнесі. Наша компанія продовжує зростати, тому що багато хто перейшов на навчання онлайн. Після мене в компанію взяли ще 3-4 співробітників”, – ділиться з  Тетяна.

Українка говорить, що в кожному штаті локдаун проходив по-різному.

“Карантин не оголошували на загальнодержавному рівні. Залежно від ситуації з коронавірусом локдаун вводили або в окремих містах, або в усьому штаті. Могли закрити кордони між штатами або між певними населеними пунктами. У штаті Вікторія карантин був набагато жорсткішим, ніж у мене, в Клінсленді, а Мельбурн найдовше сидів на карантині, бо в них був другий спалах коронавірусу. Їм тільки зараз дозволили виходити, а до цього вони всі сиділи по домівках”, – описує ситуацію Тетяна.

Однак у штаті, де живе українка, досі існують обмеження на відвідування кафе, барів і ресторанів, казино. Спортзали давно відкрили. У перші тижні, як і в Україні, в Австралії теж була невелика паніка, розкуповували туалетний папір, не було санітайзерів для рук. Потім усе налагодилося, і тепер нічого не бракує.

У перший час карантину було вжито жорсткі заходи, не дозволялося без поважної причини залишати свій будинок, тільки в магазин, до лікаря, у термінових справах. Потім ці обмеження пом’якшили, і австралійцям дозволили від’їжджати від будинку на відстань до 50 км. Якщо поліція зупиняла і з’ясовувалося, що людина покинула межі цього радіусу, то виникали питання, і можна було отримати штраф.

“Перші три місяці карантину, з березня по червень, виходити можна було по двоє людей і займатися спортом. Офісні співробітники могли ходити на роботу по черзі або працювати з дому. Головне, щоб в офісах дотримувалися норми. Наприклад, у мене в офісі вже в червні-липні один відділ працював на місці, інший – з дому. І між співробітниками повинно було бути одне робоче місце вільне. Мій хлопець теж ходив на роботу двічі на тиждень або один раз”, – каже Тетяна.

Що цікаво, в Австралії не змушували носити маски.

“Мені маска знадобилася тільки коли я їхала на прийом до свого лікаря. Я під’їхала на парковку, подзвонила, що вже тут. Лікар вийшов до мене, виміряв температуру, обробив мені руки, і в його супроводі я вирушила в кабінет. В інший час маски лежать у мене в машині про всяк випадок”, – розповідає дівчина.

В Австралії налагодили систему тестування. За словами Тетяни, її знайомі під’їжджали на парковку, там до їхньої машини підходила спеціальна людина в повній екіпіровці. Пасажири опускали скло автомобіля, і в них брали матеріал для тесту. Не потрібно було навіть залишати свій автомобіль.

“Що стосується покарань, то в Австралії була гучна історія, коли дві молоді дівчини приїхали з Мельбурна в Брісбен і повідомили, що нібито на локдауні вони були в Мельбурні. Обидві вони виявилися з короною. Усі на них так розлютилися, що вони навіть потрапили в місцеву пресу. Вони були оштрафовані на 8 тисяч доларів за те, що надали владі неправдиву інформацію.

Тетяна розповіла, як в Австралії тестують на коронавірус

Найпопулярнішим було те, що під час перетину кордонів штату тобі потрібно було два тижні перебувати на самоізоляції в готелі за свій рахунок. Це дуже дорого, за цей час можна заплатити тисячу доларів”, – описує Тетяна.

Оскільки економіка Австралії дуже сильно сфокусована на внутрішньому ринку, вона постраждала.

“Але загалом у нас менше безробітних, ніж в Америці зараз. Переважно це стосувалося тих компаній, які створювали паніку і скорочували людей”, – каже Тетяна.

Австралія не шкодує про жорсткі заходи

Австралійська журналістка Гоя Дмитріщак розповіла, що за даними її джерел в уряді Мельбурна, які побажали залишитися невідомими, в штаті Вікторія ситуація сильно відрізнялася від інших.

“У нас виникла проблема з готелями, яка загострилася. Тому я розумію, що були ухвалені погані політичні рішення, але ми дотримувались медичних інструкцій”, – зазначила Дмитріщак.

Джерело каже, що уряд був стурбований економічними і психологічними проблемами, благополуччям людей, “але порівняно з іншими штатами і лідерами провінцій наш уряд знав, що перше, що потрібно зробити, – це знизити статистику захворюваності за допомогою обмежень”.

Джерело в уряді Мельбурна як приклад наводить Канаду й каже, що там відмовилися від суворої ізоляції, побоюючись економічних наслідків.

“І тепер щодня в них 600-700 випадків коронавірусу. Ми не побоялися, ми зробили це. Не дозволяйте цим побоюванням впливати на ваше рішення з приводу того, що потрібно зробити в боротьбі з вірусом. Подивіться на Нову Зеландію, їм теж довелося піти на сувору ізоляцію. Підхід “нульової терпимості” до порушників в австралійському штаті Вікторія сприяв успішному результату”, – говорить джерело в уряді.

Також журналістка зазначає, що уряд надавав підтримку бізнесу. Якби обмеження були зняті передчасно, то кількість хворих різко збільшилася б.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини